Zvrat v kauze hradeckých výpovědí. Svazová smírčí komise se zastala dvou hokejistů

Kvůli koronaviru a předčasnému ukončení sezóny kvůli němu hokejový klub Hradce Králové sáhl k bezprecedentnímu kroku v podobě podání výpovědí hned pěti svým hráčům. Oficiálně tento krok klub odůvodnil zásahem vyšší moci. S takovýmto postupem ale nesouhlasila Česká asociace hokejistů (CAIHP) a rozhodla se proti tomu bránit podáním návrhu ke smírčí komisi Českého hokeje a ta nyní v případu rozhodla následovně: výpovědi hokejistům Hradce Králové neplatí a to alespoň v případě dvou takto postižených hradeckých hokejistů Lukáše Žejdla a Petra Šidlíka.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

"Smírčí komise ČSLH se zabývala podněty Lukáše Žejdla a Petra Šidlíka, týkajícími se platnosti výpovědi jejich hráčských smluv. Dospěla přitom k závěru, že výpovědi jsou neplatné a smlouvy na jejich základě nezanikly. Podrobnější odůvodnění výroku poskytneme, jakmile jeho písemné vyhotovení obdrží všichni účastníci řízení, tedy do konce příštího týdne. Nikdo další se na smírčí komisi ČSLH zatím neobrátil," uvedl k rozhodnutí komise mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Připomeňme, že 16. března, jen čtyři dny po předčasném ukončení extraligové sezóny 2019/20 kvůli aktuální pandemii koronaviru, rozdal svým pěti hráčům hokejový klub Hradce Králové výpovědi. Následně se proti tomuto postupu ohradila CAIHP. "Od začátku jsme tyto výpovědi považovali za neoprávněné, nepodložené a neúčinné. S nadšením jsme přijali oznámení Smírčí komise, že je výpověď neplatná a hráčské smlouvy našich dvou členů z tohoto důvodu nezanikly," uvedl k výsledkům smírčí komise samotný prezident CAIHP Libor Zbořil.

Co se týče samotného úterního rozhodnutí svazové smírčí komise, jedná se o rozhodnutí konečné a nemůže se tak proti němu žádná strana sporu, kterým bude nyní výsledek oznámen, odvolat. "Od první chvíle jsme upozorňovali na to, že jednostranné výpovědi nejsou konstruktivním řešením neblahé situace, která zasáhla nejen hokejové kluby, ale každého z nás. Naopak jsme iniciovali hledání kompromisu, což se ukázalo jako funkční v řadě klubů," řekl dále Zbořil.

Klub však s rozhodnutím komise ovšem nesouhlasí. „Klub je přesvědčen o tom, že bod týkající se ‚vyšší moci', který je v hráčské smlouvě uveden a na základě kterého klub dané kroky učinil, je v současné situaci uplatnitelný. Další postup v této záležitosti bude řešit právní zástupce klubu,“ stojí v klubovém prohlášení.

Dodejme, že těmi třemi zbývajícími hradeckými hokejisty, kterým klub dal "z vyšší moci" výpověď, ještě byli Oskars Cibulskis, Oscar Eklund a Tomáš Linhart.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto. Příští sezónu se z extraligy sestupovat nebude a soutěž se tak…

05.06.2020 20:09 V předešlých týdnech se objevilo několik návrhů na změnu herní systém extraligy, ke které se vedení…

Kladno sestoupilo, přesto by mohl hrát Jágr příští sezónu v extralize. Ve…

04.06.2020 19:54 Legendární český hokejista Jaromír Jágr by mohl hrát i v příští sezóně Tipsport extraligu a to i…

Novináři šlo o život při demonstraci v USA, pomohl mu šéf hokejistů…

31.05.2020 19:31 Prezident a výkonný šéf hokejového klubu Pittsburgh Penguins David Morehouse pomohl místnímu…

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy