Soukalová zachybovala a dojela až dvaašedesátá, Vítková vybojovala krásnou pátou pozici

Östersund - Stejně jako muži, i ženy si dnes odjely své první starty a opět se česká vlajka objevila mezi prvními pěti nejrychlejšími časy. Krásné páté místo dnes zajela Veronika Vítková. Soukalová udělala hned z kraje závodu čtyři chyby a v tabulce se propadla hluboko na šedesáté druhé místo.

Gabriela Soukalová, autor: Miceman

Další biatlonový den je za námi a opět bylo na co koukat. Svůj um dnes předvedly zástupkyně ženské kategorie.

Česká ženská výprava vyslala pět závodnic a hned dvě se dokázaly umístit do elitní dvacítky. Veronika Vítková se dostala až do pětice nejlepších závodnic s časem čtyřicet osm minut a padesát dva vteřin. Na vítězku ztrácela něco málo přes dvě minuty.

Závodu kralovala Běloruska Darya Domracheva, která zvládla projet cíl čtyřicet šest minut a čtyřicet tři vteřin po startu.

Favoritka české výpravy Gabriela Soukalová bohužel na první střelbě čtyřikrát zachybovala z nadějí tak moc nezbylo. Biatlonistce ani nepomáhá fakt, že před závodem neměla příliš času na trénink, kvůli léčbě nemoci.

Přejme tedy našim závodnicím i závodníkům více štěstí do dalších dnů a doufejme v dosažení jednoho ze tří krásných medailí.

POŘADÍ JMÉNO ZEMĚ ČAS
1. Domracheva Darya BLR 46:43,6
2. Makarainen Kaisa FIN 47:11,5
3. Semerenko Valj UKR 47:21,7
4. Skardinho Nadezhda BLR 48:47,9
5. Vítková Veronika CZE 48:52,7
6. Hildebrand Franziska GER 49:09,3
7. Eckhoff Tiril NOR 49:12,2
8. Glazyrina Ekaterina RUS 49:19,1
9. Hoegberg Elisabeth SWE 49:23,0
10. Boilley Sophie FRA 49:51,4

Související:

Právě se děje