Vynikající Lukáš Bauer! Na padesátce si ve Falunu doběhl pro stříbrnou medaili

Falun - V neděli odpoledne byl v rámci právě vrcholícího světového šampionátu v klasickém lyžování, který se letos konal ve švédském Falunu, na programu padesátikilometrový závod lyžařů. Český lyžař Lukáš Bauer, pro něhož to byl pravděpobně poslední závod na mistrovství světa, skončil na výtečném druhém místě. Jediným závodníkem, na kterého český reprezentant nestačil, byl Nor Petter Northug. Z bronzu se radoval Švéd Johan Olsson.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nejlepší český lyžař – běžec Lukáš Bauer
doporučujeme

Z pohledu českého lyžaře č. 1 Lukáše Bauera se jednalo skutečně o fantastický závod a po delší době zvládl i závěrečný finiš závodu. Kromě toho, že mu vyšla výměna lyží, zvládl výtečně i sjezdy, na kterých dokázal najet potřebné metry na soupeře. V závěru nestačil na legendu norského lyžování Northuga, na kterého ztrácel 5 metrů.

Na cílové rovince sice Lukáš Bauer zvolnil své tempo, ovšem mohl zůstat v klidu, neboť třetí domácí závodník Olsson už na něj nestačil. Znamenalo to tak, že to je vůbec první a také jediná medaile pro české barvy a pro Lukáše Bauera to byla již druhá medaile z MS. Tu první získal na libereckém světovém šampionátu v roce 2009, kdy stříbro získal pro změnu na patnáctikilometrové trati.

Pro Lukáše Bauera byl právě tento závod tím hlavním, na který se během letošní sezóny nejvíce soustředil. I kvůli tomu vynechával závod Světového poháru, dokázal zvítězit i nad různými tradičními nemocemi a nakonec se může radovat ze zaslouženého stříbra. Na letošním MS ve Falunu se zúčastnil ještě závodu na patnáctikilometrové trati, na které dojel naa sedmém místě.

Během dnešního závodu na 50 kilometrů se Bauer držel v balíku závoddníků, kde jich bylo celkem 25 a po čase to vypadalo, že český reprezentant už nebude mít na další kilometry síly. Během závodu navíc sněžilo. Co se týče úniků soupeřů, tak ty byly pouze jenom symbolické.

Rozhodující byla pro Lukáše Bauera výměna lyží, kterou český závodník provedl pět kilometrů do cíle. I díky tomuto mu vyšel závěr závodu na jedničku. Do cílové rovinky vjel Bauer v ještě vyšším tempu a to před Rusem Vylegžaninem. Poté bylo jasné, že Bauer nebude stačit pouze na hvězdného Northuga. Pokud se budeme bavit o dalších českých jménech, tak Martin Jakš skončil na 16. místě a Aleš Razým pro změnu na místě šestatřicátém.

Konečné pořadí - 50 km klasicky s hromadným startem, MS v klasickém lyžování ve švédském Falunu:

1. P. Northug (Nor.) 2:26:02,1
2. Bauer (ČR) -1,7
3. Olsson (Švéd.) -2,0
4. Vylegžanin (Rus.) -2,8
5. Harvey (Kan.) -6,0
6. Cologna (Švýc.) -9,5
7. Poltoranin (Kaz.)
8. Tönseth (Nor.) oba -10,1
9. Richardsson (Švéd.) -14,6
10. Bessměrtnych (Rus.) -17,5

....

16. Jakš -33,6
36. Razým (oba ČR) -6:34,8

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama