Tina Mazeová ukončila kariéru, lyžařce chybí motivace

Sölden - Dvojnásobná olympijská vítězka Tina Mazeová se rozhodla ukončit kariéru. K rozhodnutí došla po roční pauze, během níž si dopřála přestávku a vynechala celou sezónu Světového poháru.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tina Mazeová na olympiádě v Soči

33 let stará Slovinka nezávodila od března roku 2015, kdy se po vyčerpávajícím roce uchýlila na čas opustit kolotoč závodů. Nicméně před letošním startem sezóny v rakouském Söldenu přišla s překvapivým oznámením: "Uvědomila jsem si, že už bych se více nedokázala připravovat na nejvyšší úroveň. Chybí mi energie a motivace.

Na druhou stranu nechci, aby můj poslední den na svahu byl ten, v němž jsem ztratila křišťálový glóbus za celkové prvenství v SP. I z tohoto důvodu se postavím na start v Mariboru, se všemi se hodlám důstojně rozloučit." Na domácí akci se Mazeová rozloučí 7. a 8. ledna, pojede závody slalomu a obřího slalomu.

Mazeová naskočila do profesionálního kolotoče alpského lyžování v 15 letech. Od roku 1999 odjela přes 400 závodů, na nejvyšší stupeň vystoupila v 26 případech. Mezi fanoušky se těšila oblibě, i protože udivovala velkou univerzálností. Představuje jednu z šesti lyžařek, kterým se podařilo zvítězit v pěti různých disciplínách.

V roce 2013 se dočkala celkového prvenství ve Světovém poháru, při triumfu nasbírala rekordních 2 414 bodů. Vrcholu kariéry se dočkala o rok později na olympijských hrách v Soči. Z ruského zimního střediska si odvezla zlaté medaile za sjezd a obří slalom, čímž si vylepšila bilanci dvou stříbrných kovů z OH 2010 ve Vancouveru. Vynikající sbírkou se chlubí také ze světových šampionátů, dekorována byla čtyřmi zlatými a pěti stříbrnými medailemi.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama