Vítězství Ledecké? Ještě to vstřebáváme, říká trenér Ondřej Bank

Pchjongčchang/Praha - Trenér Ester Ledecké a někdejší lyžařský závodník Ondřej Bank popsal důvody zlatého a nečekaného úspěchu své svěřenkyně. Podle trenéra bylo také zvláštní, že předseda Mezinárodního olympijského výboru už předem gratuloval Rakušance k vítězství, když Ledecká byla při trénincích rychlejší.

Ester Ledecká
doporučujeme

Někdejší alpský lyžař a člen trenérského týmu mladé olympijské vítězky Ester Ledecké Ondřej Bank v rozhovoru pro DVTV prozradil, že úspěch svěřenkyně ještě dodnes zpracovávají a snaží se to do jisté míry snaží i užít. "Ester ukázala jednu ze svých nejlepších jízd, a to i přes drobné chybičky. Holky ale byly pod větším tlakem a dělaly větší chyby," uvedl jeden z důvodů triumfu Ledecké v olympijském závodě v super-G.

Ačkoli trenérský tým věděl, že by se mohla Ester Ledecká umístit do první pětky, tak přesto trval na tom, že úspěch bude umístění do patnáctého místa. "Nechtěli jsme na ni vytvářet zbytečný tlak tím, že bychom jí řekly, že umístit se do pátého místa je reálné. Přestože je to vyspělá holka na svůj věk, tak je stále mladá," řekl Bank o šancích dvaadvacetileté závodnici. Je toho názoru, že sportovní experti ji rozhodně podcenili, ale on ne, protože ji viděl v trénincích, kde měla nejrychlejší časy.

Bankovi přišlo také velmi zvláštní, že předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach už v cíli gratuloval Rakušance Anně Veithové, protože nepočítal s tím, že by mohl olympijskou vítězku ze Soči právě ze super-G porazit. "Překvapilo mě to, protože Anna s námi trénovala a Ester ji v trénincích porážela," vysvětlil bývalý lyžař.

Podle něj se Ester Ledecká vyznačuje tím, že příliš neriskuje. Zároveň je dobře kondičně vybavená, cílevědomá a chytrá. "Hltá každou radu. Někdy mám pocit, že jí toho říkám až moc," sdělil usměvavý trenér, jenž také prozradil, jak to bylo s půjčenými lyžemi pro svou svěřenkyni. Bank uvedl, že americká mistryně světa a olympijská vítězka Mikaela Shifffrinová před rokem a půl vrátila svoje použité lyže do fabriky a trenérský tým si je vypůjčil a pracoval s nimi. "Je to běžná praxe, hlavně pro Čechy," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama