Ledecká v Crans Montaně jela výtečně i druhý sjezd. Tentokrát skončila stříbrná

Po sobotním triumfu ve sjezdu ve švýcarské Crans Montaně se v tomto středisku Ester Ledecká zúčastnila v neděli dalšího sjezdu. I v rámci něj se jí podařilo zajet takovou jízdu, že to stačilo na stupně vítězů, tentokrát z toho bylo druhé místo. Nestačila pouze na překvapivou švýcarskou vítězku Nuferovou, pro níž se tak jedná o vůbec první umístění na pódiu v její kariéře, přičemž se tak stalo v jejím 144. závodě. Třetí pak skončila Italka Goggiaová.

Ester Ledecká

Ester Ledecká, která vjela na trať tentokráte jako třináctá v pořadí, se po další skvělé jízdě tentokrát umístila na druhé pozici. Nepřekonala tak akorát životní jízdu Švýcarky Nuferová, která byla ještě o jedenáct setin rychlejší.

V úvodu trati se z jedné pravotočivých branek dostávala poněkud ze široka a proto tak rázem na vedoucí Nuferovou, která jela s číslem 2, čtyři desetiny vteřiny. Trošku jsem to tam moc narovnala, vyneslo mě to a měla jsem co dělat, abych se vrátila zpátky do lajny, co jsem potřebovala," okomentovala to po závodě Ledecká.

Pak se v průběhu jízdy nebála agresivnějšího pojetí, výjezd do roviny jí nedělal žádný problém a nakonec tak na první Švýcarku ztratila jen jedenáct setin. Tento náskok neztratila ani v závěrečné části se skokem, kterou zvládla bezchybně. V přepočtu tak Ledecká ztratila na Nuferovou 2,99 metru.

Poprvé se tak české sportovní obojživelnici Ledecké podařila ve své kariéře ta skutečnost, že o jednom víkendu se umístila v lyžařském větovém poháru na stupně vítězů.

Ester Ledecká se tak stala první českou lyžařkou po Šárce Strachové, které se podařilo dvakrát za sebou umístit se na stupních vítězů v rámci Světového poháru v alpském lyžování. "Já to takhle neberu. Je to skvělé, ale já jedu závod za závodem a vždycky vidím jenom ten jeden před sebou. Sice je fajn, že jsem včera vyhrála, ale dneska byl nový den a musela jsem zase makat. Mám radost z celého víkendu, byla to zábava a musím poděkovat celému týmu, který odvedl fantastickou práci," nechala se slyšet Ledecká v pozávodním rozhovoru v nahrávce pro média.

České závodnici se v posledních závodech v rámci Světového poháru v alpském lyžování daří. Nejenže teď ovládla dva sjezdy v Crans Montaně, před olympádou ještě skončila třetí v Cortině d´Ampezzo. "Docela jsem se rozjezdila, ale upřímně je to zvláštní, protože jsem tady měla dva nejhorší tréninky asi v kariéře. O to jsem radši, že jsem se spravila, vrátila se zpátky a mohla do toho jít naplno," uvedla k tomu Ledecká, která pak nezapomněla poděkovat fyzioterapeutům, neboť jak známo, Ledecou trápily po olympiádě zdravotní problémy.

Co se pak týče celkového průběžného pořadí Světového poháru ve sjezdu, tak tam figuruje aktuálně Ledecká na čtvrtém místě se 303 body na kontě. Vedoucí závodnicí je pak Italka Sofia Goggiaová (482 bodů).

SP ve sjezdovém lyžování v Crans Montaně (Švýcarsko):

Ženy - sjezd: 1. Nuferová (Švýc.) 1:29,93, 2. Ledecká (ČR) -0,11, 3. Goggiaová (It.) -0,23, 4. C. Suterová (Švýc.) -0,27, 5. Mowinckelová (Nor.) a Venierová (Rak.) obě -0,31, 7. Brignoneová (It.) -0,33, 8. Gisinová -0,43, 9. Hählenová (obě Švýc.) -0,46, 10. Wrightová (USA) -0,55

Průběžné pořadí sjezdu (po 8 z 9 závodů): 1. Goggiaová 482, 2. C. Suterová 407, 3. Siebenhoferová (Rak.) 311, 4. Ledecká 303, 5. Puchnerová (Rak.) 296, 6. Nadia Delagová (It.) 246

Průběžné pořadí SP (po 29 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) a Vlhová (SR) obě 1026, 3. Goggiaová 851, 4. Brignoneová 822, 5. Hectorová (Švéd.) 682, 6. C. Suterová 646, ... 17. Ledecká 384, 54. Dubovská (ČR) 108

ON-LINE 88. den války: Rusové rozmisťují rakety Iskander v Belgorodské…

22.05.2022 11:00 Běloruská armáda zintenzivnila průzkum na hranicích s Ukrajinou, v oblasti Volyně a Polesí,…

Předpověď počasí: Příští víkend se v Česku citelně ochladí

22.05.2022 06:30 Česko si navzdory pátečním bouřkám užívá relativně teplý a místy i sluneční víkend. Ten příští ale…

Představitelé Japonska, USA a dalších zemí při vystoupení Ruska opustili…

21.05.2022 15:13 Představitelé Japonska, Spojených států a dalších tří zemí dnes při vystoupení ruského zástupce…

Rusko se mstí. Zastavilo vývoz plynu do Finska

21.05.2022 07:54 Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes ráno zastavila vývoz plynu do Finska. Podle agentury…

Česko je mezi největšími dodavateli zbraní na Ukrajinu. Snaží se na nich…

21.05.2022 08:10 Česko patří mezi pět největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu. Do země bránící se…

Související:

Právě se děje

reklama