Nějaké volno po tvrdém pádu? Ani náhodou! Ledecká pojede další závod už v neděli

Tvrdý pád Ester Ledeckou jen tak ze závodění nevyřadí. Jakkoli její karambol, po kterém v sobotním sjezdu v Crans Mortaně skončila v ochranné síti, vypadal zprvu šíleně a to až tak, že se z toho nejen fanouškům, ale i soupeřkám zastavil dech, tak svěřenkyně trenéra Tomáše Banka už figuruje ve startovní listině na nedělní super-G konajícího se taktéž v Crans Mortaně.

Ester Ledecká
doporučujeme

Už po pár chvílích poté, co vjela v obrovské rychlosti 109 kilometrů za hodinu do ochranné sítě, dala Ester Ledecká všem najevo zdviženým palcem, že je v pohodě. Vyvázla z toho akorát s roztrženým rtem. "Je trošku rozbitá a má rozseknutý ret, jinak by to nemělo být nic vážného," řekl po závodě v rozhovoru pro Českou televizi Tomáš Bank.

Ten ještě ani v sobotu dopoledne netušil, zda se zimní obojživelnice schopná jezdit jak na snowboardu, tak na lyžích v neděli v super-G objeví. "Uvidíme, jak na tom bude," uvedl jen tehdy. Nakonec se ve startovní listině nedělního závodu objevuje a to se startovním číslem 15. Bude tak chtít zase určitě navázat na svůj prosincový výkon v sudper-G ve Val d'Isere, kde triumfovala a připsat si tak své druhé vítězství ve Světovém poháru.

Přestože Ledeckou musela po sobotním závodě odvézt sanitka se zraněním v obličeji odvézt do nemocnice v Sionu, po vyšetření nic neztratila na své tradičně dobré náladě. "Zavolám Ondrovi (Bankovi) a Bode Millerovi, nacvičím jízdu po sítích. Počechrala jsem sítě, ale nepodařilo se mi je překousnout...," sdělila pak s úsměvem novinářům. Připomněla tak lyžaře, kteří mají mnoho zkušeností s tvrdými pády a karamboly.

Kouč Tomáš Bank pak vysvětlil, proč Ledecká nakonec skončili v sítích. Podle něj v kritickém momentu najela do brány rychleji než jak tomu bylo v předchozích jízdách. "Pravděpodobně měla v té bráně, kde spadla, o hodně vyšší rychlost než v minulé dny. Ta stopa, kterou měla prohlídnutou, už nestačila. Měla tu bránu málo najetou, jela tam moc napřímo," řekl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecká slaví druhé nejlepší umístění v super-G. V Ga-Pa skončila na…

30.01.2021 13:16 Pouhý týden po jejím hrozivém pádu do ochranných sítí ve švýcarské Crans Mortaně absolvovala česká…

Ledecká potvrdila pověst bojovnice. Po sobotním pádu v nedělním super-G…

24.01.2021 15:11 Všichni čeští sportovní fanoušci byli jistě zvědavi na to, jak na tom bude česká reprezentantka…

Ledecká další závod v Crans Mortaně tentokrát nedokončila. Potkal ji tvrdý…

23.01.2021 11:47 Aktualizováno Česká reprezentantka nejen ve snowboardingu, ale i v lyžování Ester Ledecká navnadila české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama