Razýmová si ve stíhačce polepšila o dvě místa. I tentokrát zvítězila Norka Johaugová

Čceští sportovní fanoušci si v rámci Světového poháru běžeckého lyžování, který má o tomto víkendu zastávku v Novém Městě na Moravě, opět přišli na své. Po sobotním závodě volnou technikou, kde se blýskly dvě české reprezentantky Kateřina Razýmová a poměrně nečekaně i Kateřina Janatová takovými výkony, které je dostaly do první patnáctky, se i v nedělním stíhacím závodě těmto Češka dařilo. Nejen že se Kateřině Razýmové podařilo vylepšit si své umístění ze soboty a v neděli skončila osmá, také Kateřina Janatová potvrdila, že se nachází aktuálně v životní formě a taktéž ve stíhačce bodovala, když skončila šestnáctá. Triumf si v neděli zopakovala Norka Therese Johaugová, která si zdviojnásobila náskok, jenž si vypracovala v sobotním závodě volnou technikou.

Přidejte svůj názor

Běžecké lyžování (ilustrační foto)
doporučujeme

Stejně jako v sobotu, tak i v neděli pokračovala česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová ukázala, proč v této sezóně Světového poháru patří do širší světové špičky. V neděli si totiž na Vysočině dojela pro svůj třetí nejlepší výsledek v kariéře, když skončila osmá a navázala tak na své jednak páté místo z listopadového závodu v Ruce a jednak také na sedmou pozici z prosincového závodu v Davosu.

Po celou dobu stíhacího závodu těžila Razýmová z toho, že po většinu času jela ve společnosti s finskou závodnicí Karrtou Niskanenovou a byla to nakonec právě tato severská běžkyně, která Razýmovou porazila o tři sekundy. Stíhací závod se nad míru vydařil i dvadvacetileté Kateřině Janatové, která se umístila opět do první dvacítky, oproti sobotnímu volnému závodu si pohoršila závodnice z Jilemnice pouze o tři příčky a do cíle tak dojela šestnáctá. Celou dobu však držela krok s trojnásobnou olympijskou vítězkou Charlotte Kalleovou ze Švédska. Ta nakonec obsadila dvanáctou příčku.

Závod opět ovládla Norka Therese Johaugová, která prottnula cíl v čase, díky němuž měla 1:04,8 minuty náskoku před druhou Ruskou Natalijí Něprjajevovou, která v závěru dokázala odolat dvěma pronásledujícím Norkám Ingvild Flugstadové Östbergové a Heidi Wengové. Razýmová na Johaugovou pak ztratila téměř dvě minuty.

Další Češky se pak už na bodovaná umístění nedostaly. Nejblíže k nim však měla šestařicátá Petra Nováková.