Týmový závod ve slalomu ovládli Rakušané. Češi skončili v osmifinále

O poslední závod v alpském lyžování v rámci letošních Her v Pekingu se v neděli postaral týmový závod ve slalomu. Ten se měl uskutečnit už v sobotu,jenže tehdy byl nakonec odložen kvůli nepříznivému počasí. Tento závod pak ovládli Rakušané, díky čemuž se tak stal nejúspěšnějším sjezdařem těchto Her Johannes Strolz (dvě zlata a stříbro). České kvarteto Tereza Nová, Elese Sommerová, Kryštof Krýzl a Jan Zabystřan neuspělo v osmifinále, kde nestačili na Francuze, se kterými prohráli 1:3.

Olympijské hry, ilustrační foto

Český tým nezačal svou cestu za postupem do čtvrtfinále dobře. Elese Sommerová na úvod osmifinále totiž prohrála v souboji s Tessou Worleyovou. Přestože následně předvedl Krýzl těsný boj s Pinturaultem, vyrovnat skóre se mu nepovedlo. A protože pak Tereza Nová během své jízdy upadla, bylo po nadějích na postup. Rozhodně by ale ani tak neměl zapanout výkon Jana Zabytřana, jemuž se v závěru podařilo porazit bronzového z obřího slalomu Mathieua Faivreho, kterého porazil o 11 setin.

Nejúspěšnější bylo rakouské kvarteto Johaness Strolz, Stefan Brennsteiner, Katharina Liensbergerová a Katharina Truppeová. To nejprve ve čtvrtfinále porazilo Slovince 3:1, v semifinále si pak poradilo rychlostně s Nory. "Vždycky jsme věřil, že jsem schopen jezdit na vrcholné úrovni, ale získat tři olympijské medaile je nad všechna moje očekávání. Na to jsem nikdy nepomyslel. Je to sen. Po zlatu z kombinace jsem se uvolnil a jezdil pro radost. A dnes jsme byli skvělý tým," neskrýval radost z povedené olympiády Strolz.

Druzí skončili Němci, kteří tak tedy nakonec neskončí na Hrách bez medaile v alpských disciplínách. Protože třetí skončili Norové, ani tentokrát se na cenný kov v Pekingu nepodařilo dosáhnout Američance Mikaele Shiffrinové. "Prožila jsem tady hodně jiných zklamání, ale na dnešní den budu ráda vzpomínat," uvedla po závodě.

Zemřel oblíbený herec Josef Abrhám, bylo mu 82 let

17.05.2022 10:40 Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám, držitel Českého lva či Ceny Thálie za…

ON-LINE 83. den války: Ruské okupační jednotky pokračují v útocích na…

17.05.2022 12:55 Ruský agresor pokračuje v útocích v operační zóně na východě Ukrajiny, zejména v oblasti Doněcku. V…

Počasí: Česko zřejmě čekají první letošní tropy i bouřky

17.05.2022 06:30 Suché počasí v tomto týdnu skončí. Po pondělním slunečném a horkém dni se pozdě odpoledne začala…

U Kyjeva našli v hromadném hrobě tělo českého občana

17.05.2022 08:55 Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Jde o českého řidiče kamionu, který…

Turecko neschválí rozšíření NATO o Švédsko a Finsko

16.05.2022 21:57 Turecko neschválí rozšíření Severoatlantické aliance o Švédsko a Finsko. Dnes to podle agentury…

Související:

Právě se děje

reklama