Mistrovství světa v házené je za dveřmi, přípravy sportovců i pořadatelů vrcholí

Katovice - Čeští házenkáři se sjíždějí do polského města Katovice, aby vyřešili poslední nejasnosti ohledně nominace na lednové mistrovství. Český národní tým se za několik týdnů přestaví na šampionátu v Kataru a naši sportovci dělají vše pro to, aby byla podívaná co nejzajímavější.

Čeští hráči na ME v házené mužů

Na Čechy nečeká v Kataru nic lehkého. Skupina, do které český tým spadá, je tvořena týmy Francie, Švédska, Egypta, Islandu a Alžírska. Podle slov kapitána Filipa Jíchy bude extrémně těžké jen dostat se ze základní skupiny.

Ani tyto nepěkné vyhlídky do turnaje ale neubírají našim sportovcům na elánu. V neděli odstartuje v Polsku turnaj, po kterém se vyplní poslední volná místa na soupisce hráčů. Celkem pojede na polský turnaj sedmnáct hráčů. Z těchto sedmnácti mužů dostane vyvolená pětka možnost účastnit se reprezentačního soustředění, které začne druhého ledna- těsně před Mistrovstvím světa.

Ani místo na plzeňském soustředění ale nemusí ještě znamenat účast na světovém turnaji. Dva z osmnácti hráčů, kteří se do Plzně vypraví, budou nakonec z výběru vyřazeni a do Kataru se podívá jen zbylých šestnáct.

Aktuální seznam hráčů pro soustředění:

Brankáři: Štochl, Galia
Spojky: Jícha, Horák, Kasal, Bečvář, Zdráhala, Linhart, Babák
Křídla: Molt, Hrstka, Jurka
Pivoti: Petrovský

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje