České ragby děsí svým znakem. Je v něm ukryté slovo Alláh?

Praha - Je to zdánlivě prosté. České ragby má krásný znak, který se líbí po celém světě. Jenže má to háček! Jednoduchá a výstižná kresba českého lva, jehož dvojí ocas je zároveň ragbyovým míčem, v sobě prý skrývá slovo Alláh!

Přidejte svůj názor 1 komentář

Rugby, ilustrační fotografie
doporučujeme

Když v roce 2010 tvořil designér Lumír Kajnar zajímavou zakázku, vůbec netušil, že za pět let kvůli ní může mít problémy.

"Ragby není u nás moc zavedený sport, taky jsem ho nikdy předtím neviděl na vlastní oči, ale co mě zaujalo jsou jeho pravidla a smysl pro férovost. Inspirovaný slavnými týmy All blacks z Nového Zélandu, anglickými a francouzskými nároďáky, pustil jsem se do výrazné ikony českého ragby. Nejvíce mě lákalo zpracování českého lva, národního znaku, který budou hráči hrdě nosit na hrudi. Žádné obyčejné logo, hrátky s písmem, i když i takové nápady byly, ale poctivé překreslení znaku pro sportovní účely. Ostatně kde jinde projevit vlastenectví než na hřišti při boji," vyznal se na svém blogu.

Jenže před pár dny přišel šok. Ragbisté si nechali ušít míče pro českou reprezentaci. V pákistánské továrně ale odmítli znak na míče vyšít. Proč? Bojí se!

Podívejte se na znak zde

Čeští ragbisté ale zřejmě znak měnit nebudou. "Už jsme požadovali komentář ústavu religionistiky Akademie věd. Ti nám napsali, že by to nemělo být kontroverzní ani do budoucna," říká generální sekretář České rugbyové unie Pavel Myšák. Doporučení znělo: poptejte výrobu jinde v Asii, kde tyto problémy nebývají.

"Bavili jsme se i s výrobcem loga, reklamní agenturou, která má v tomto oboru zkušenosti. Ani tam to nikdo za problém zatím nepovažuje," dodává unijní sekretář.

Když hráli Češi s Gruzií, kde je spousta obyvatel, vyznávající islám, ještě znak nebyl na světě. Nyní je prý nejožehavějším zápasem v této souvislosti duel s Izraelem. "Ještě než pojedeme na hřiště soupeře, hostíme Izrael doma a budeme s činovníky jejich svazu řešit, zda náš znak není kontroverzní," říká Pavel Myšák.

Znak mají ragbisté krásný, ale problémy nadělat může. I proto chtějí být na všechno připravení.

Loading...
Témata: rugby
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šok pro basketbal. Hvězdný hráč Kobe Bryant zahynul při nehodě vrtulníku

26.01.2020 21:07 Jeden z nejlepších basketbalistů všech dob Kobe Bryant zahynul při dnešní havárii vrtulníku v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama