Na olympiádě v Riu se představí i Sluková s Hermannovou. Beachvolejbalistky vyhrály v Soči nad Číňankami

Soči - Na nadcházejících Letních olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiro se mimo jiné představí i české plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová. Obě sportovkyně si zajistily letenky do dějiště díky tomu, že zvládly kvalifikaci, která se konala v těchto dnech v ruském Soči. V neděli totiž porazily čínské duo Süe Čchen, Sia Sin-i v tzv. zlatém setu 15:12, díky čemuž tak celkově Číňanky porazily 2:1 na zápasy.

Přidejte svůj názor

Plážový volejjbal - ilustrační foto

Markéta Sluková pro ČTK po nedělním úspěchu uvedla: "Byl to fyzicky i psychicky náročný týden. Prošly jsme si těžkými okamžiky, ale postup je hodně sladký." Svou koleggyni pak doplnila Barbora Hermannová: "Nejde moc popsat, jak jsem šťastná, že jsme to dokázaly."

Simifinálový zápas mezi Českem a Čínou  zahájila v Soči nejprve jiná česká dvojice, kterou tvořila Kristýna Kolocová s Michaelou Kvapilovou. Proti nim se postavily čínské jedničky Süe Čchen a Sia Sin-i a nakonec to byly Češky, které nakonec odešly poražené 1:2 na sety. "Holky zahrály super a utahaly vyšší blokařku," okomentovala první zápas Sluková. Česko-čínský souboj pak pokračoval duelem mezi dvojicemi Sluková, Hermannová a Čchen Čchun-sia, Tchang Ning-ja a celkem hladce tento zápas vyhrály Češky, které následně ve zlatém setu pokořily i duhý čínský pár. "Pomohl nám první prohraný zlatý tie-break ve skupině. Ty další už jsme hrály trošku jinak. Každý bod jsme oslavovaly, jako by byl poslední, a tlačily a tlačily a dařilo se nám na servisu," uvedla Hermannová.

Úspěch českých beachvolejbalistek je o to cennější, že většina českých reprezentantek nebyla úplně stoprocentně zdravotně v pořádku. Například Kvapilové nebylo na tomto kvalifikační turnaji zrovna nejlépe, to samé se dá říct i o Hermannové i Slukové, kterou postihly střevní potíže. I proto z kraje tohoto turnaje dokonce i zvracela. "Nevíme, jestli to bylo z jídla nebo nějaký virus, ale bojovaly jsme s tím a navíc bylo vedro. Byl to náročný týden," řekla Sluková. "K tomu jsme se ještě vypořádaly s větrem, ale zvládly jsme to bravurně. Do důležitých zápasů jsme šly s tím, že nemáme co ztratit, ale jsme silný tým, který to dokázat může," dodala Hermannová.

Právě Sluková s Hermannovou budou pod pěti olympijskými kruhy v brazilském Riu de Janeiro reprezentovat Českou republiku. Co se týče Slukové, tak ta se bude snažit o obhajobu patého místa z předešlých Letních olympijských her, které se v roce 2012 konaly v Londýně. Tehdy ale Sluková byla parťačkou Kristýny Kolocové, s tou se ale v loňském roce rozešla a i proto se zkomplikoval českým beachvolejbalistkám boj o účast v Riu. A protože duo Sluková-Hermannová nehrají dlouho, berou nynější postup na olympiádu jako bonus. "Nehrajeme spolu ani rok a systém Kontinentálního poháru byl náročný. Uvědomovaly jsme si, že si musí všechno sednout, aby to vyšlo. Pořád jsme to braly, že postup na olympiádu bude bonus a opravdu to tak bylo a je. Musíme teď přeorganizovat náš plán, ale uděláme to rády," říká Sluková. "Loni jsem ani vzdáleně nesnila, že to může vyjít a teď je to skutečností," neskrývala svou radost Hermannová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Super Bowlu vystoupili Maroon 5 a rapeři Scott a Big Boi

04.02.2019 03:51 Poprocková kapela Maroon 5 a rapeři Travis Scott a Big Boi v neděli krátili divákům čekání na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama