OH 2016: Kruté pravidlo posadilo do čela sedmičkového ragby Austrálii

Rio de Janeiro - Srovnávání patnáctkového a sedmičkového ragby nemá význam, pro Olympijské hry je druhá varianta tou příznivější, protože "velké" ragby je náročné jak na čas, tak na regeneraci - poslední MS trvalo půldruhého měsíce.

Přidejte svůj názor

Premiéru sedmičkového ragby zvládly nejlépe Australanky
doporučujeme

Finále ale svedlo dva týmy dá se říci tradiční - ženské týmy Nového Zélandu a Austrálie se postavily ve večerních hodinách na hrací plochu Deodoro Stadionu, aby mohly učinit zápis na novou stránku historie tohoto sportu. Černé kapradiny, obdoba mužských All Blacks, položily také první pětku, ale Australanky dokázaly vyrovnat. Zápas zvrátila nedisciplinovanost jedné z největších novozélandských hvězd - Portia Woodmanová sáhla jednou rukou do přihrávky, což se trestá vyloučením na 40 vteřin. Bylo to v posledních vteřinách prvního poločasu a Australanky převahy o jednu hráčku využily už po časovém limitu, je dovoleno dokončit akci i po vypršení času.

V druhé půli si Woodmanová odpykávala zbytek trestu, ale podle pravidel se mohla vrátit na hřiště až po přerušení hry - a k tomu došlo až ve chvíli, kdy Australanky položily třetí pětku, což bylo po dvou a půl minutách! A vzápětí Woodmanová udělala chybu při chytání míče, byla z toho další ztráta a další pětka - k těm dvěma posledním se Australankám povedlo ještě zvládnout průkop, takže náhle bylo pro Nový Zéland skóre hrozivé: 5:24!

Hráčky v černých dresech sice nesložily zbraně, ale chyběl jim čas. V samotném závěru položily druhou pětku, ale na likvidaci náskoku soupeřek jim zbyla jen minuta - a i když rovněž po vypršení času nešťastná Woodmanová položila třetí pětku, už to bylo dobré jen na korekci výsledku. Novozélanďanky doplatily nikoli na špatnou hru nebo že by byly horší, vymstilo se jim kruté pravidlo ohledně vyloučení.

Austrálie - Nový Zéland 24:17 (10:5)

V zápase o třetí místo předvedly Kanaďanky podstatně lepší a hlavně agresivnější výkon než reprezentantky Velké Británie a dokázaly je vcelku bez problémů porazit 26:10. Na dalších místech skončily týmy USA, Francie, Španělsko, Brazílie a Japonsko

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lesbická basketbalistka přijde o třetinu sezony WNBA, zbila expřítelkyni

17.07.2019 09:58 Jedna z nejlepších střelkyň zámořské basketbalové ligy WNBA Riquna Williamsová přijde o téměř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama