Češi vstoupili do florbalového MS výhrou, dnes narazí na Lotyšsko

Ještě jedná akce na závěr roku! Florbalový světový šampionát v Lotyšsku. Turnaj dnes čeká druhý hrací den - včera vstoupil do mistrovství i český výběr. Nory deklasoval 8:4, dnes narazí na domácí Lotyše.

Český tým dnes narazi na domácí Lotyšsko
doporučujeme

Český florbalový tým získal na posledním světovém turnaji před dvěma lety bronz, na první zlatou medaili reprezentace stále čeká.

Výběr trenéra Radima Cepka má letos jistý postup do osmifinále. Základní čtyřčlennou skupinu má tým i přesto náročnou - k Česku bylo zařazeno ještě Norsko, Lotyšsko a "neporazitelné" Švédsko. 

S Nory si Češi včera poradili, zvítězili vysoko 8:4 a do turnaje reprezentace vstoupila dobrou výhrou. Dnes od 17:15 (ČT Sport) čeká mužstvo boj s domácím Lotyšskem. Nejtěžším zápasem ve skupině bude však až ten úterní se Švédskem. To je z pohledu historie vůbec nejlepším týmem světa.


Soupiska České republiky na MS:

Brankáři: Kafka, Souček. Obránci: Němeček, Sýkora, Suchánek, Kološ, Jelínek, Veltšmíd, Šešulka. Útočníci: Koutný, Jendrišák, Tomašík, Dóža, Sladký, Šebek, Tokoš, Beneš, Curney, Matejčík, Ondrušek.


Mistrovství světa ve florbale se hraje od roku 1996 každé dva roky. Absolutním lídrem jsou na turnajích mistrovství světa Švédové, kteří s osmi tituly vévodí všem týmům. Teprve až v roce 2008 získal zlato jiný tým, než ten Švédský. Finové kralovali světovému florbalu dvakrát za sebou, poslední dvě zlata mělo znovu Švédsko.

Češi hostili světový šampionát dvakrát, potřetí to bude hned za dva roky. Njevětším úspěchem tuzemské reprezentace je stříbro z roku 2004. 

Základní skupiny MS 2016:

Skupina A: Finsko, Švýcarsko, Estonsko, Německo.

Skupina B: ČESKO, Švédsko, Norsko, Lotyšsko.

Skupina C: Dánsko, Polsko, Slovensko, Austrálie.

Skupina D: Kanada, USA, Thajsko, Singapur.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama