Futsalisté Litoměřic drží čtvrté místo. Jsme tu dobrá parta, a proto se daří, říká Vobecký

Litoměřice - Teprve před rokem si vybojovali právo účasti v nejvyšší futsalové soutěži. Cíl v nové sezoně byl tedy pro litoměřický Gardenline jasný - vyhnout se sestupu. Severočechům se plán daří plnit na výbornou, svěřenci trenérů Davida Filingra a Vlastimila Bartoška jsou v tabulce dokonce čtvrtí.

Litoměřičtí futsalisté v utkání s pražskou Spartou.

Futsalový klub Gardenline vznikl v roce 2011. Už ve své historicky první sezoně litoměřičtí postoupili z Krajského přeboru a tak to šlo dál každý rok, až se tým objevil ve druhé lize. V té po úvodním ročníku exceloval, s pětibodovým náskokem se Litoměřice probojovaly do Chance futsal ligy. ,,Chtěli jsme hrát v nejvyšší soutěži klidný střed a hlavně nemít potíže se záchranou," řekl redakci EuroZprávy.cz Lukáš Vobecký, sportovní manažer klubu.

Zatím to vypadá, že logický cíl bude splněn s přehledem, Gardenline je totiž v tabulce na čtvrté pozici a před spodkem tabulky má klidný náskok. Ze čtrnácti dosud odehraných utkání klub získal jednadvacet bodů. ,,Je to překvapení jak pro nás, tak i pro celou ligu. Soutěž je ale po letech extrémně vyrovnaná a myslím si, že budeme muset bojovat až do konce," klidnil euforii Vobecký.

Litoměřickému vedení se podařilo poskládat kádr, který je na české poměry skvělý. Mladé a nadějné české hráče doplňuje několik zkušených Brazilců. ,,Je to výborná práce trenérů. Za vším je i dobrá parta jak v týmu, tak ve vedení. Futsal si teď zkrátka všichni užíváme," uvedl znovu Lukáš Vobecký. 

Severočeský tým táhnou v úspěšné sezoně hlavně Rafael Silva a Rodrigo Taverna. Oba hráči mají na kontě dohromady sedmadvacet bodů. Celkovým lídrem bodování je prozatím Michal Belej z Benaga. Ten má ze třinácti zápasů sedmnáct branek a čtrnáct přesných přihrávek. 

Tabulku vede Chrudim, se čtyřbodovým náskokem před druhým Benagem. Navíc má dvě utkání k dobru a v aktuální sezoně ještě neprohrála. ,,Chrudim můžete porazit jednou a to ještě musíte mít den. Takového soupeře vystřídat na prvním místě nikdo nemůže," doplnil na závěr Vobecký.  

Tabulka Chance futsal ligy:

# Tým Body
1. Chrudim 32
2. Benago 28
3. Plzeň 23
4. Litoměřice 21
5. Helas Brno 19
6. Slavia Praha 19
7. Vysoké Mýto 18
8. Sparta Praha 16
9. Tango Hodonín 16
10. Třinec 15
11. Česká Lípa 14
12. Hradec Králové 11

Související:

Právě se děje