Skandál v házené aneb Němci a prapodivná cesta na MS

Dauhá - V katarském Dauhá se bude v lednu konat mistrovství světa v házené. Díky bohatým šejkům se na něm rozhodně nebude šetřit a rekordní má být kromě nákladů i jeho sledovanost. Už teď se ale řeší velký skandál. Protože se na šampionát nedostal jeden z nejlepších týmů na světě - Německo, změnila světová házenkářská federace pravidla a Němci se v Kataru nakonec představí. Na úkor rozhořčených Australanů a Islanďanů.

Ilustrační fotografie

Je to něco, jako kdyby na nedávno skončeném fotbalovém šampionátu nebyla domácí Brazílie. Na házenkářském mistrovství světa mělo chybět Německo. Země s největším zájmem o tento sport a s nejlepší ligou na světě. Ale mělo to tak být, od toho jsou kvalifikace a z ní zkrátka Němci na šampionát nepostoupili, stejně jako před dvěma lety na olympiádu.

"Házená na olympiádě v Londýně se v žebříčcích sledovanosti propadla jen proto, že nám chyběla účast Němců," řekl Hassan Moustafa, prezident Mezinárodní házenkářské federace.

Házenkářská federace se teď nejspíš obávala stejného problému a možná i proto vymyslela fintu, jak Němce na šampionát dostat. Z mistrovství tak vyškrtla Austrálii. Prý proto, že Oceánie nemá oficiální konfederaci.

„Nebudeme podávat protest, ale budeme Mezinárodní házenkářskou federaci informovat o tom, jak je takové rozhodnutí neohleduplné vůči naší přípravě, vůči hráčům i trenérům," uvedl prezident australského svazu házené Alex Gavrilovic.

Neodnesli to ale jen Australané. Místo nich by měl jet na šampionát nejlepší tým vypadnuvší z kvalifikace, Island. I tady se ale měnila pravidla, federace rozhodla že na šampionát pojede nejlépe postavený tým z posledního mistrovství světa, který se tentokrát nekvalifikoval, a tím jsou Němci.

"Samozřejmě je to velká tragédie pro všechny země, které se na MS nedostaly," uvedl Daniel Kubeš, český házenkář hrající v Německu. Úsměvné je, že i sami Němci tvrdí, že cesta mezi elitu není úplně košer.

Témata: Házená

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně…

23.09.2021 14:18 Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně používali internet, zjistili…

Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je maximum, tvrdí Zeman

22.09.2021 15:25 Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je v rámci rozpočtu na příští rok podle prezidenta…

Kauza Čapí hnízdo: Šaroch pochybil, nereagoval na nové informace, tvrdí…

23.09.2021 11:42 Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace…

Svět blíží k bodu zlomu, státy musí převzít odpovědnost za ničení planety,…

23.09.2021 08:12 Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval…

Související:

Právě se děje

reklama