Hvězdy NBA by se neměly zdravit plácnutím s fanoušky, vedení ligy má obavy z koronaviru

Basketbaloví fanoušci už se nebudou moci v nejbližší době zdravit oblíbeným plácnutím dlaní s hvězdami NBA. Vedení zámořské ligy kvůli obavám z šíření koronaviru doporučilo hráčům, aby se vyhýbali kontaktům s diváky a nebrali si od nich pera ani dresy nebo další předměty pro případné autogramy.

NBA
doporučujeme

Memorandum s deseti doporučeními rozeslalo vedení NBA všem klubům v neděli, o den později o něm informovala televize ESPN. Někteří basketbalisté omezili své aktivity vůči fanouškům ještě před tím, než vedení ligy opatření sepsalo.

"Oficiálně si dávám pauzu od podepisování až do dalšího oznámení. Měli bychom být opatrní," napsal portlandský rozehrávač CJ McCollum na twitteru již v sobotu. Mezi dalšími doporučeními jsou prevence, hygiena rukou a vyhýbání se kontaktu s nemocnými lidmi.

Novým typem koronaviru z Číny se po celém světě nakazilo už přes 89.000 lidí a více než tři tisíce osob včetně několika desítek občanů Evropské unie nákazu nepřežilo. V USA je onemocnění COVID-19 spojeno se šesti úmrtími. Všechny oběti pochází ze státu Washington na západním pobřeží země.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rezignace dvou členů ve vedení i samotného šéfa. Česká házená provedla…

20.01.2021 10:53 Český házenkářský svaz se rozhodl na svém jednání, jež se protáhlo až do hluboké noci, že odvolá…

Rána pro český sport! Kvůli koronaviru házenkáři odřekli účast na MS

12.01.2021 20:17 Na první velké akci kolektivního sportu tohoto roku to bude bez české účasti, i když tomu tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama