MS v basketbalu: Češi si vyšlápli i na Brazilce a jsou blízko čtvrtfinále

Tým, jenž byl před začátkem letošního basketbalového světového šampionátu v Číně, pasován vzhledem k jeho první účasti na tkovémto turnaji od doby vzniku České republiky na jednoho z největších outsiderů turnaje, překvapuje nejen české fanoušky,ale i celý svět svými výkony i po postupu ze základní skupiny. Ve své osmfinálové totiž v sobotu dokázali vcelku suverénním způsobem porazit pravidelného účstníka světových šamppoionátů Brazilce a to výsledkem 93:71, přičemž to byli právě Češi, kteří od začátku utkání vždy vedli. Největší zásluhu má na tomto triumfu s dvaadvacetibodovým rozdílem nejvtěší hvězda Tomáš Satoranský, který zaznamenal v zápase hned dvacet bodů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Basketball
doporučujeme

Hned od úvodních minut zápasu to byli Češi, ze kterých očividně sálala velká energie a díky tomu tak diktovali tempo hry, jež bylo velmi vysoké a když se k tomu přidala i pozorná obrana, nemohlo to dopadnout jinak, než že Brazilci od začátku dotahovali. Hra českého výbrěu byla opět pod taktovkou Tomáše Satoranského a pod košem bylo pro změnu království Ondřeje Balvína. Ten díky své perfektní práci v první čtvrtině zaznamenal hned 11 bodů. Thdy i proto Češi nad Brazilci vedli 32:28. „Dařilo se nám být agresivní v obraně, nebát se Brazilců a nedopřát jim volné střely. Pořád jsme měli při bránění ruce nahoře," nechal se slyšet o poločasové přestávce Balvín.

Protože v kádruBrazilců se nachází hned několik basketbalistů mající 36 let (to se týká hráčů jakými jsou Varejao, Barbosa, Huertas), řičemž se v něm nachází i basketbalista Garcia, jenž je o tři roky starší, sázeli právě na zkušenosti proti nezkušenému českému mužstvu (alepoň co se týče účastí na takovémto turnaji). Jenže ani tyto brazilské hvězdy nenašly recept na skvělém týmovém pojetí hry české reprezentace a také na rychlost a práci s míčem, kterými svěřenci kouče Ginzburga oplývali.

Ke konci první poloviny zápasu předvedli Češi několik podařených rychlých protiútoků, díky kterým za sebou zaznamenali hned 15 bodů až do té doby,co se Brazilci konečně zmohli na koš. Díky úspěšným doskokům ze strany Čechů a i díky stabilní defenzivní práci se Češi mohli radovat před závěrečnou čtvrtou čtvrtinou z vedení 54:34.

Do závěrečné části hry však nenastoupil Američan v českch službách Schilb, jenž si podvrtnul kotník, navíc se vedle toho Hrubanovi hrozilo vyfaulování, naštěstí se ale ke slovu přihlásila úspěšná střelba z dálky. A protože tři minuty před sirénou vedli Češi už 86:62, nebylo divu, že se ke konci zápasu na palubovku dostali ti čeští hráči, kteří se jinak do zápasů příliš nepodívali. I ti ale bez větších potíží dovedli zápas do vítězství.

Dalším osmifinálovým soupeřem Čechů budou v úterý od 10:30 středoevropského času Řekové.

Mistrovství světa basketbalistů v Číně:

Osmifinále:

Skupina K (Šen-čen):

ČR - Brazílie 93:71 (20:16, 45:32, 65:46)

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bryantův (†41) ručník z rozlučky se vydražil za 33 tisíc dolarů

30.03.2020 08:34 Za více než 33 tisíc dolarů se vydražil ručník, který měl kolem ramen zesnulý legendární…

NBA přerušila sezonu. U hráče Utahu byl potvrzen koronavirus Covid-19

12.03.2020 10:10 Aktualizováno Basketbalová NBA přerušila na neurčito sezonu. Jeden z hráčů Utahu, podle neoficiálních informací…

NBA kvůli koronaviru připravuje kluby na zápasy bez diváků

07.03.2020 10:47 Vedení basketbalové NBA vyzvalo kluby, aby se kvůli šíření nákazy koronavirem připravily na možnost…

Hvězdy NBA by se neměly zdravit plácnutím s fanoušky, vedení ligy má obavy…

03.03.2020 10:46 Basketbaloví fanoušci už se nebudou moci v nejbližší době zdravit oblíbeným plácnutím dlaní s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama