Na Australany lví bojovnost nestačila. Na turnaji Češi skončí nejlépe pátí

Cesta snovým turnajem v Číně pro český basketbalový národní tým ve středu skončila, když ve čtvrtfinále nestačil na Austrálii, se kterou sice nakonec prohráli 70:82, ovše stydět se za výkon v tomto utkání rozhodně Češi nemusí. Dlouho dobu byl totiž stav zápasu vyrovnaný a třeba o poločase basketbalisté od protinožců vedli pouze 33:30. Rozhodl však závvěr třetí čtvrtiny, kdy si Australané dokázali bez větších problémů vybojovat větší rozdíl ve vedení, které pak už do závěrečné sirény dokázalo udržet. Pro Čechy ale turnaj ještě neskončil. Ve čtvrtek se totiž naši basketbalisté utkají s Polskem v boji o 5. místo a i to by byl historický úspěch českého basketbalu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Basketball
doporučujeme

V dresu Austrálie se pohybuje hned šest největších hvězd zámořské NBA, přičemž z nich byl nejnebezpečnější rozehrávač Mills působící v San Antoniu. Právě tento hráč vstřelil hned čtyři trojky z celkových pěti pokusů. Na straně Čechů však stejně jako v předešlých zápasech nechyběla odvaha a bojovnost, jež charakterizuje český národní tým během tohoto historického mistrovství světa. Jejich častá přítomnost pod košem soupeře, kde narazili na australské obry, Baynese z Bostonu i Boguta z Golden State, byla skoro až samozřejmostí. Především Auda na ně nacházel recept a díky němu stále Češi dokázali držet s Australany krok.

V kádru českých basketbalistů byl opět hodně k vidění Tomáš Sartoranský, kterýopět dirigoval českou hru, aniž by si vzpomněl, že by měl během zápasu také vystřídat, a také Američan v českých službách Schilb, který se součástí týmu stal opět poté, co polevilo zranění kotníku ze zápasu s Brazilci. Právě ten se hned při svém prvním objevení se na palubovce uvedl úspěšnou trojkou. Těsně před poločasovou přestávkou palk Češi v zápase i vedli a to 28:27. A i když následně Australané předvedli šestibodovou šňůru, Češi nemuseli věšet tehdy hlavu, neboť sami reagovali stejnou mincí.

Vyrovnaná bitva pokračovala i po obrátce a to až do stavu 43:43. Za tohoto stavu pak ovšem přišla vydařená pasáž ze strany Austrálie, když dokázali vstřelit hned čtrnáct bodů za sebou. Nebylo tak tedy proto divu, že ve snaze přiblížit se k bodovému zisku Austrálie Češi předvedli několik ztrát i útočných faulů, což nebylo nic, co by zrovna Češi v tu chvíli potřebovali. Postupem času už byla na českých basketbalistech znát únava z předešlých zápasů na tomto světovém šampionátu, ovšem ani stav 63:46 pro Austrálii neznamenal, že by sanad se nějak Češi vzdávali, jakkoli to měli těžké.

Díky střelbám z perimetru i odvážnými nájezdy pod koše se minutu před koncem zápasu dostali Češi na sedmibodový rozdíl, 70:77 pro Austrálii. Protože ale Australané měli ve svých řadách nejlepšího střelce zápasu Millse, dokázal si už čtvrtfinálový soupeř českého týmu závěr utkání kontrolovat.

Ve čtvrtek se Češi utkají s Poláky o 5. místo v turnaji.

MS v basketbalu

Čtvrtfinále:

Austrálie - Česko 82:70

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bryantův (†41) ručník z rozlučky se vydražil za 33 tisíc dolarů

30.03.2020 08:34 Za více než 33 tisíc dolarů se vydražil ručník, který měl kolem ramen zesnulý legendární…

NBA přerušila sezonu. U hráče Utahu byl potvrzen koronavirus Covid-19

12.03.2020 10:10 Aktualizováno Basketbalová NBA přerušila na neurčito sezonu. Jeden z hráčů Utahu, podle neoficiálních informací…

NBA kvůli koronaviru připravuje kluby na zápasy bez diváků

07.03.2020 10:47 Vedení basketbalové NBA vyzvalo kluby, aby se kvůli šíření nákazy koronavirem připravily na možnost…

Hvězdy NBA by se neměly zdravit plácnutím s fanoušky, vedení ligy má obavy…

03.03.2020 10:46 Basketbaloví fanoušci už se nebudou moci v nejbližší době zdravit oblíbeným plácnutím dlaní s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy