NBA kvůli koronaviru připravuje kluby na zápasy bez diváků

Vedení basketbalové NBA vyzvalo kluby, aby se kvůli šíření nákazy koronavirem připravily na možnost hrát zápasy bez diváků. Liga o tom informovala v pátek, na což hvězda Los Angeles Lakers LeBron James zareagoval prohlášením, že on před prázdnými tribunami nastupovat nebude.

LeBron Raymone James, profesionální americký basketbalista přezdívaný King James, který nyní působí v týmu Miami Heat v Národní Basketbalové Asociaci (NBA).
doporučujeme

Podle zámořských médií vedení kluby požádalo, aby nachystaly seznamy minimálního počtu zaměstnanců nezbytných k odehrání zápasů pro případ, kdy by musely být stadiony kvůli bezpečnostním opatřením uzavřeny. Zároveň je vyzvala, aby se připravily na zdravotní kontroly hráčů, členů realizačního týmu i rozhodčích.

"Hrát zápasy bez fanoušků je nemožné. Když na tribunách nikdo nebude, tak já hrát nebudu. Vždyť to hraju pro lidi," řekl LeBron James po pátečním vítězství 113:103 nad Milwaukee, ke kterému přispěl 37 body. "Hraju pro lidi a pro spoluhráče. O tom je basket. Jestli přijdu na zápas a nikdo tam nebude, tak nehraju," přidal.

Liga už před v průběhu týdne rozeslala klubům seznam deseti doporučení, jak snížit riziko nakažením koronavirem, jehož nákaza odstartovala loni v prosinci v Číně. Celkem se nemocí nakazilo přes sto tisíc lidí a podlehlo jí asi 3500 lidí. V USA už se v rámci bezpečnostních opatření odehrál bez diváků jeden zápas třetí divize NCAA v Marylandu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rezignace dvou členů ve vedení i samotného šéfa. Česká házená provedla…

20.01.2021 10:53 Český házenkářský svaz se rozhodl na svém jednání, jež se protáhlo až do hluboké noci, že odvolá…

Rána pro český sport! Kvůli koronaviru házenkáři odřekli účast na MS

12.01.2021 20:17 Na první velké akci kolektivního sportu tohoto roku to bude bez české účasti, i když tomu tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama