Tragická smrt basketbalisty Bryanta v helikoptéře. Co odhalila pitva?

Pilot helikoptéry, v níž v lednu zahynula basketbalová legenda Kobe Bryant a dalších sedm pasažérů včetně jeho dcery, neměl v těle alkohol ani drogy. Prokázala to pitva padesátiletého Ary Zobayana, jejíž výsledky získala některá americká média.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Basketball
doporučujeme

"Toxikologické testy neprokázaly přítomnost alkoholu ani drog. Mezi látkami, které se zjišťovaly, byly benzodiazepiny, kokain, fentanyl, heroin, marihuana, opiáty, fencyklidin a amfetaminy," uvádí se ve zprávě podle serveru TMZ.

Úřad koronera okresu Los Angeles zveřejnil výsledky pitvy všech devíti obětí havárie helikoptéry, která se stala 26. ledna v kalifornském Calabasas. Příčinou smrti všech byl úder tupým předmětem. Helikoptéra v husté ranní mlze narazila do strmého srázu v rychlosti téměř 300 km za hodinu.

Jednačtyřicetiletý Bryant, jenž ukončil kariéru v roce 2016, měl zranění téměř po celém těle. "Tato zranění vedla rychle, pokud ne okamžitě, ke smrti," píše se ve zprávě. Pětinásobný vítěz NBA s týmem Los Angeles Lakers měl podle pitvy v těle ritalin, lék podávaný kvůli lepší schopnosti soustředění a proti narkolepsii.

Spolu s Bryantem zahynula při havárii cestou na basketbalový zápas jeho třináctiletá dcera Gianna, její dvě spoluhráčky, rodiče a trenéři.

Vdova po Bryantovi Vanessa a také další pozůstalí po nehodě zažalovali za nedbalost společnost provozující helikoptéru, v níž k tragédii došlo.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boty basketbalové legendy Jordana v dražbě. Výsledek aukce je zcela…

17.05.2020 20:47 Za rekordní částku se prodaly v dražbě boty basketbalové legendy Michaela Jordana. Podepsaný pár…

Bez diváků nebudou zisky, ukončeme to, zní z některých klubů NBA

01.05.2020 21:39 Někteří funkcionáři klubů NBA by uvítali, kdyby se přerušená sezona elitní severoamerické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy