Vzhůru do boje o 5. místo na MS! Češi dokázali porazit Poláky a půjdou na Srby

Ani po porážce ve čtvrtfinále s Austrálií nekončí pro české basketbalisty pohádková cesta mistrovstvím světa v Číně. Po vypadnutí ze čtvrtfinále, jak známo, zamířil český tým do bojů o konečné 5. místo na MS, v němž nejprve ve čtvrtek narazili na Poláky, další příjemné překvapení tohoto šampionátu. Naše severní sousedy nakonec parta kolem Tomáše Satoranského porazila 94:84 a v sobotním finále o již zmiňované 5. místo, tudíž o možná nejlepší umístění českého basketbalu na MS v historii vůbec, si zahrají se Srbskem, kteří ve svém čtvrtečním zápase pro změnu porazili Američany.

Basketball
doporučujeme

Celkem 24 bodů a k tomu hned 12 doskoků. Tzv. "double double" zaznamenal během zápasu s Poláky český reprezentant Vojtěch Hruban a především díky němu úspěch proti našemu severnímu sousedu přišel. Vedle něj pochopitelně zářil Tomáš Ssatoranský, který zaznamenal za zápas tentokráte 22 bodů a 12 asistencí. A pozadu nezůstal v tomto ohledu ani Jaromír Bohačík, který svými trefami do koše přidal dalších 21 bodů.

Při pohledu na palubovku bylo znát, že český tým měl na přípravu před tímto zápasem necelých 24 hodin, zatímco jeho soupeř si mohl ve středu užít den volna. Byl to opravdu pomalejší rozjezd ze strany Čechů a kouč Ginzburg tak na hřiště posílal basketbalisty, které v předešlých zápasech příliš mnoho času ukázat se nedostali. V úvodní čtvrtině sice tedy Češi prohrávali v jeden  moment už o devět bodů, po přestávce se přeci jen Čechům dařilo lépe a v zápase tehdy i vedli a to o jedenáct bodů.

Ani to ale Poláky neodradilo od pokračování v zápase a zanedlouho se hrál opět vyrovnaný souboj, který trval až do doby, kdy do konce zápasu chyběly tři minuty, kdy trojku vstřelil Hruban a stav byl tak rázem 84:79. Mimochodem, Hruban měl během zápasu celkem sedm trojkových pokusů, z nichž čtyři bylo úspěšných. Pět trojek pak zaznamenal Bohačík. A když pak ktomu předáme lepší bilanci ve srovnání s Polskem co se týče doskoků (41:27).

V sobotu se český tým tedy utká o 5. místo se Srbskem, které si poradilo ve čtvrtek s Američany.

MS v basketbalu, skupina o 5. až 8. místo:

Polsko - Česko 84:94

Srbsko - USA 94:89

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama