Jezdec Tomeček bude už počtvrté bojovat o první místo na rallye Africa Race

Senegal - Tomáš Tomeček a Ladislav Lála se budou pokoušet získat prvenství v závodě Africa Eco Race. Závod se inspiruje trasou Rallye Dakar. Pro Ladislava Lálu, jako pro Tomečkova navigátora, to bude premiéra, ale Tomeček by si výhrou připsal již čtvrtý titul.

Na začátku závodu střídá obtížná etapa obtížnější. V této etapě si loni vylámala zuby nejedna posádka.  Náročnost trasy rozprostřené v poušti ve čtvrtém dni ještě graduje.

Tomeček se v rozhovoru svěřil, že organizátoři provedli na trati určité úpravy, aby se pozvedla náročnost a tak i úroveň závodu. Pro Tomečka bude závod o to těžší, že jeho dlouholetý kolega a navigátor Vojtěch Morávek ukončil závodní kariéru. Jako důvod uvedl špatný zdravotní stav.

Místo v kabině tak po Morávkovi převezme Ladislav Lála. I když, že se bývalý navigátor závodu nezúčastní, stále bude podporovat závodníky mimo dráhu.

„I přesto, že se Vojtěch rozhodl ukončit svoji aktivní závodní kariéru, zůstává ceněným členem týmu, který bude dále čerpat z jeho unikátních znalostí," řekl Tomeček

Soutěž se odehraje na přelomu roku. Třicátého prosince závod započne v marockém Nadoru a po zvládnutí dvanácti etap a téměř sedmi tisíc kilometrů se závodníci dostanou do cíle, který leží u Růžového jezera v Senegalu.

Témata: tatra | Rally Dakar

Motocyklista Salač zajel svůj životní závod v Le Mans. Poprvé se dostal na…

16.05.2021 14:25 V neděli se v Le Mans uskutečnil další motocyklový závod v rámci světového šampionátu Velká cena…

Související:

Právě se děje