Brněnská Grand Prix možná přijde o dotace. Vláda bude jednat

Praha - Závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Brně hrozí, že přijde o třicetimilionovou dotaci. Vláda proto bude v pondělí projednávat uvolnění finančních prostředků, které v červenci schválila.

Tomio Okamura /Úsvit/ v Poslanecké sněmovně

Autoklub České republiky ani Automotodrom Brno se totiž nehlásí k roli příjemce dotace, z čehož plynou povinnosti. Navíc není jasné, zda může situaci vyřešit žádost Jihomoravského kraje, aby byla dotace převedena na něj.

Třicet milionů, které měli pořadatelé dostat od státu, postrádá promotér šampionátu Dorna. Peníze měly prostřednictvím Autoklubu ČR putovat k pořadatelům, tedy Automotodromu Brno. Organizátoři na listopadové tiskové konferenci uvedli, že peníze měly být po uvolnění ze státního rozpočtu přeposlány Autoklubem přímo promotérovi seriálu na úhradu části zalistovacího poplatku.

Kvůli obavě, zda je tato dotace v souladu s červnovým nařízením Evropské komise o podpoře pro nezisková sportovní zařízení od ústředních vládních institucí, ministerstvo školství její výplatu v srpnu pozastavilo. Z podkladů, které zainteresované strany dodaly, následně vyplynulo, že se nikdo plně nehlásí k roli příjemce a s tím spjatým povinnostem vůči státnímu rozpočtu i Evropské komisi. Evropská komise se tak nemohla vyjádřit.

Motocyklista Salač zajel svůj životní závod v Le Mans. Poprvé se dostal na…

16.05.2021 14:25 V neděli se v Le Mans uskutečnil další motocyklový závod v rámci světového šampionátu Velká cena…

Související:

Právě se děje