Schumacher se lepší: Rozeznává své nejbližší

Ženeva - Bývalý jezdec F1 Phillipe Streiff, blízký přítel německé rodiny tvrdí, že Michael Schumacher je při vědomí a je schopen komunikovat pomocí očí. Potřebnou dobu rehabilitace ale není možné předpovědět. A co Jules Bianchi? Jeho situace zůstává složitá.

Michael Schumacher

Malé, ale významné příznaky zlepšení stavu Michaela Schumachera se dají konstatovat po jednom roku od jeho lyžařské nehody, při které se vážně zranil. O Michaelovi promluvil bývalý francouzský jezdec F1 Phillipe Streiff, blízký přítel rodiny sedminásobného mistra světa. Streiff, který po nehodě v roce 1989 zůstal na vozíčku, říká, že Schumacher je v současnosti schopen rozeznat své nejbližší, i když ještě nemluví. „Je při vědomí a komunikuje pomocí očí. Začíná rozeznávat svoji manželku a děti, problémy s pamětí přetrvávají nadále."

Poté, co už Schumacher přestal setrvávat v kómatu, zahájil dlouhý proces rehabilitace, kterému napomáhá zářijový přesun do svého domu ve Švýcarsku. „Základním problémem zůstává paměť," vysvětluje Streiff. „Když jsem se v nemocnici po měsíci a půl v kómatu vzbudil, okamžitě jsem se zeptal mé ošetřovatelky, zda můžu jet nejbližší Velkou cenu Brazílie, která se měla uskutečnit za pár dní. Pak jsem viděl v televizi Velkou cenu San Marina, ve které jel v mém voze někdo jiný. Nebylo jednoduché zvyknout si na nemocniční prostředí v přítomnosti osob, které jsem neznal. Skutečnost, že Michael je doma v známém prostředí, mu hodně pomáhá a jeho paměť se mu vrací rychleji."

Celý článek čtěte na F1News.cz

Motocyklista Salač zajel svůj životní závod v Le Mans. Poprvé se dostal na…

16.05.2021 14:25 V neděli se v Le Mans uskutečnil další motocyklový závod v rámci světového šampionátu Velká cena…

Související:

Právě se děje