Spolek kraje a Brna uzavřel s Automotodromem smlouvu o Grand Prix

Brno - Spolek pro Grand Prix ČR dnes podepsal smlouvu se společností Automotodrom Brno. Dohoda upravuje podmínky využití Masarykova okruhu pro pořádání Velké ceny České republiky silničních motocyklů v letech 2016 až 2020.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Smlouva ale začne platit až ve chvíli, kdy spolek podepíše kontrakt s Dornou, která je promotérem seriálu závodů mistrovství světa.

Další podmínkou podpisu smlouvy s Dornou je také garance státu, že se bude na financování závodů podílet. Spolek je garantem, který zajistí zaplacení zalistovacího poplatku Dorně, který by měl činit zhruba čtyři miliony eur (zhruba 108 milionů korun).

Podle ministerstva školství by bylo ideálním řešením dát spolku písemné garance na finanční podporu závodů souběžně s podpisem smlouvy mezi spolkem a Dornou.  V předchozích letech, kdy byl pořadatelem Automotodrom Brno, stál poplatek tři miliony eur. Za letošní a loňský ročník pořadatel část poplatku dosud nezaplatil.

Ministerstvo školství má připravených 30 milionů korun za letošní ročník, které má dostat spolek a přeposlat Dorně. Pošle je až poté, co spolek s Dornou uzavře smlouvu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama