Loeb vyhrál v rodném Alsasku a je posedmé mistr světa v rally

Haguenau - Francouz Sebastien Loeb s vozem Citroen C4 WRC se stal v neděli v rodném městě Haguenau v Alasasku vítězem Francouzské rally a posedmé za sebou se stal mistrem světa šampionátu WRC. Loeb si zároveň připsal již šedesáté vítězství v rally, informuje server deníku L´Equipe.

371

Poslední, třetí etapa Francouzské rallye, zařazená do seriálu mistrovství světa WRC měla původně na programu čtyři rychlostní zkoušky, nakonec se ale jely jen tři z nich. Podle očekávání si svojí pozici lídra závodu pohlídal domácí jezdec Sebastien Loeb s monackým navigátorem Danielem Elenou. První tři místa přitom obsadily vozy Citroën a Loeb vyhrál před týmovými kolegy. Druhé místo obsadil Španěl Dani Sordó a třetí dojel Nor Petter Solberg.

Loeb si jízdu v domácím prostředí užíval. Organizátoři rally dokonce dopředu počítali s vítězným scénářem a dojezd závodu naplánovali do Loebova rodného městečka Haguenau, kam ho přišlo pozdravit 40 000 lidí. Fenomenální Francouz si pak v ovacích dojel pro vítězství v celém letošním seriálu WRC. Do konce ročníku přitom ještě zbývají dvě rally ve Španělsku a ve Walesu.

"Je neuvěřitelné vyhrát zrovna tady, je to skvělý pocit. Nečekal, jsem, že tady bude tolik lidí," radoval se Loeb. "Sebastian je neuvěřitelný, nikdy nechybuje," ocenil soupeře Nor Petter Solberg.

Francouzská rallye, 11. závod MS
Celkové pořadí: 1. Loeb - Elena (Fr., Mon./Citroën C4 WRC) 3:05:49,3, 2. Sordó - Vallejo (Šp./Citroën C4 WRC) +35,7, 3. P. Solberg - Patterson (Nor., Brit./Citroën C4 WRC) +1:16,8, 4. Latvala - Anttila (Fin./Ford Focus RS WRC) +1:29,3, 5. Hirvonen - Lehtinen (Fin./Ford Focus RS WRC) +3:43,8, 6. Ogier - Ingrassa (Fr./Citroen C4 WRC) + 11:55,9, ... 22. PROKOP - TOMÁNEK (ČR/ Ford Fiesta S2000) +27:14,4.

Průběžné pořadí seriálu WRC po 11 závodech (z celkových třinácti): 1. Loeb 226, 2. Ogier 166, 3. Latvala 144, 4. P. Solberg 133, 5. Sordo 125, 6. Hirvonen 104, ... 18. PROKOP 3.

Témata: Rally

Motocyklista Salač zajel svůj životní závod v Le Mans. Poprvé se dostal na…

16.05.2021 14:25 V neděli se v Le Mans uskutečnil další motocyklový závod v rámci světového šampionátu Velká cena…