Katalánskou rally vyhrál Sebastian Loeb

Salou - Již jistý mistr světa Sébastien Loeb z Francie se stal vítězem Katalánské rally, která je předposledním 12. podnikem letošního seriálu MS v automobilových soutěžích. Jezdec stáje Citroën vyhrál letos již sedmý podnik šampionátu WRC, informují oficiální stránky soutěže.

371
doporučujeme

Vozy Citroen v Katalánsku kralovaly. I přes nehodu Sebastiana Ogiera získala francouzská automobilka všechny tři místa na stupních vítězů a pojistila si vítězství v soutěži značek. Druhé místo obsadil na tratích v okolí Salou Nor Petter Solberg, třetí příčka patří domácímu pilotovi Danimu Sordó.

Poslední podnik sezóny, Britská rally na území Walesu, je na programu od 10. do 12. listopadu.

Katalánská rally, 12. závod MS - celkové výsledky:
1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 3:32:59,7, 2. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Citroën C4) +35,3, 3. Sordó, Vallejo (Šp./Citroën C4) +41,1, 4. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) +1:19,5, 5. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Focus) +6:32,5.

Průběžné pořadí šampionátu WRC (po 12 ze 13 závodů): 1. Loeb 251, 2. Ogier 166. 3. Latvala 156, 4. P. Solberg 151, 5. Sordo 140, 6. Hirvonen 114.

Témata: Rally
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Motocyklista Salač zajel svůj životní závod v Le Mans. Poprvé se dostal na…

16.05.2021 14:25 V neděli se v Le Mans uskutečnil další motocyklový závod v rámci světového šampionátu Velká cena…