V Le Mans už potřetí v řadě dominovalo Porsche

Le Mans - Legendární automobilový závod 24 hodin Le Mans potřetí v řadě vyhrálo Porsche. Za volantem vítězného vozu se střídalo trio Timo Bernhard, Earl Bamber a Brendon Hartley.

Přidejte svůj názor

Legendární závod 24 hodin Le Mans potřetí v řadě vyhrálo Porsche

Posádka Porsche s číslem 2 vystoupila na nejvyšší stupeň, i když musela řešit poruchu hybridního pohonu, kvůli níž se zdržela 45 minut v depu, a po pěti hodinách od startu byla na posledním místě se ztrátou 19 kol na vedoucí pozici. Technické potíže se ale nevyhnuly ani dalším favoritům. Vůz Porsche s číslem 1 odstoupil z prvního místa zhruba tři hodiny před koncem a Toyotě nedorazily do cíle dva ze tří speciálů. Japonská stáj tak čeká na prvenství v Le Mans dlouhých 30 let.

Parádní stíhací jízda vynesla posádku Porsche s číslem 2 do čela ve 22. hodině závodu, kdy zkušený Timo Bernhard předjel devatenáctiletého Thomase Laurenta z týmu Jackie Chan DC Racing. Němec Bernhard a jeho dva novozélandští kolegové Earl Bamber a Brendon Hartley poté překvapivému konkurentovi ujížděli a v konečném hodnocení ho předčili o více než kolo. 

Stáj hrdiny kung-fu filmů Jackieho Chana k senzačnímu celkovému stříbru přidala vítězství v nižší třídě LMP2.

"V Le Mans si nikdy nemůže být ničím jistí. Každá sekunda se počítá," prozradil Bernhard, který na okruhu de la Sarthe vyhrál také s Audi v roce 2010.

Porsche si připsalo 19. titul a v historických tabulkách je o šest triumfů lepší než druhé Audi. Na letošní 85. ročník, kromě válečných let se jezdí nepřetržitě od roku 1923, dorazilo přibližně 258 500 diváků.

Vytrvalostní automobilový závod 24 hodin Le Mans

1. Bernhard, Bamber, Hartley (Něm., oba N. Zél./Porsche 919 Hybrid #2) 367 kol, 2. Tung, Laurent, Jarvis (Niz., Fr., Brit./Jackie Chan DC Racing #38) 366, 3. Piquet, Hansson, Beche (Braz., Dán., Švýc./Vaillante Rebellion #13) 364.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama