Závodník Fenati má oplétačky s policií. Urážel, vymlouval se na umírajícího dědu

Italský motocyklový závodník Romano Fenati, jenž by se měl příští rok vrátit do mistrovství světa po incidentu se zabržděním soupeře, má problémy s policií. Podle listu Il Resto del Carlino překročil dvaadvacetiletý pilot v pátek večer na dálnici A14 rychlost při předjíždění policejního auta a k policistům se poté choval urážlivě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Italská policie
doporučujeme

Fenatiho policie naháněla několik kilometrů, než loňský vicemistr světa kategorie Moto3 zastavil na odpočívadle. Za překročenou rychlost dostal pokutu 80 eur (zhruba 2000 korun), především byl ale kvůli svému chování obviněn z kladení odporu.

Na facebooku se Fenati obhajoval tím, že spěchal do nemocnice v Anconě, protože dostal zprávu, že tam umírá jeho dědeček. "Policistům jsem se za překročenou rychlost omluvil, ale dostali jsme se do vyhrocené a pro mě nesmyslné debaty," uvedl.

Fenati letos jezdil MS v kategorii Moto2 do zářijové Velké ceny San Marina, v níž při předjíždění v rychlosti kolem 200 km/h sáhl na brzdu vedle jedoucího krajana Stefana Manziho a zmáčkl ji. Za nebezpečné jednání přišel do konce roku o závodní licenci i zaměstnavatele a uvedl, že končí kariéru. Tento týden se však jeho jméno objevilo v seznamu jezdců na příští rok, v třídě Moto3 by měl opět jezdit za svůj starý tým Snipers.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy