Milióny ze státního na Grand Prix? Brno žádá vládu o další peníze

Brno nesouhlasí s tím, že vláda dala na letošní ročník motocyklové Velké ceny 39 milionů místo požadovaných 65. Žádá vládu o vyšší podporu a vyzvalo ji, aby vstoupila do spolku kraje a města, který Grand Prix pořádá. Schválili to dnes zastupitelé Brna. Motocyklovým závodům kvůli nižší dotaci hrozí, že se letos pojedou naposledy.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Masarykův okruh z oběžné dráhy
doporučujeme

Spolek má přitom s promotérskou společností Dorna smlouvu na pět ročníků, letos se pojede počtvrté. Brněnské závody světového šampionátu jsou na programu 4. srpna. Loni akce skončila ve ztrátě.

Zastupitelé požádali v usnesení ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO), aby znovu předložila vládě návrh o poskytnutí 65 milionů na Grand Prix. Vláda nedávno tento návrh nepodpořila a schválila jen 39 milionů.

Zastupitelé vyzvali vládu, aby návrh na 65 milionů podpořila. Kromě toho zastupitelé na návrh náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) vyzvali vládu, aby vstoupila do spolku včetně možnosti členství ve výkonném výboru spolku.

Premiér Andrej Babiš (ANO) nedávno řekl, že by více peněz na Velkou cenu měly dát město a kraj. Kraj v letošním roce zvýšil podporu z 20 na 25 milionů a město z deseti na 15 milionů korun. Podle hejtmana Bohumila Šimka (ANO) kraj víc dát nemůže.

Podle primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) město a kraj nezvládnou akci utáhnout bez potřebné podpory státu. Politici z města a kraje po schválení nižší dotace od státu začali mluvit o tom, že se letos pojede naposledy a příští rok už Velká cena v Brně nejspíš nebude.

Loni skončila akce ve ztrátě 31 milionů. Náklady byly 170 milionů. Kraj dal 20 milionů, Brno deset, dalších 70 milionů vynesly vstupenky a stát dal 39 milionů. Na ztrátu pak kraj poskytl přes devět milionů a město pět milionů. Zbytek se pokryl ze zdrojů spolku, kde jsou i tržby za lístky na letošní rok.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda při závodech. Kdo odpovídá za újmu způsobenou autem? NS rozsekl spor

19.11.2019 12:07 Za nemajetkovou újmu způsobenou při havárii závodního automobilu může odpovídat nejen pořadatel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama