"Život nedává smysl", píší fanoušci. Smrt Siamoncellioho zarmoutila celý svět

Sepang - Svět motorismu zasáhla v neděli smrt italského motocyklového závodníka Marka Simoncelliho, který zemřel na následky pádu při Velké ceně Malajsie MotoGP. Projevy kondolence zaplnily sociální sítě Twitter a Facebook, další informace přinesl server Autosportu.

371

"Za takových okolností jsou všechna slova zbytečná. Myslím na Markovu rodinu, zejména na jeho otce a matku. Také mám dítě a to, co se stalo dnes, je ta nejtěžší situace, jakou si můžete představit. Jsem v šoku, v závodě bojujete a katastrofa číhá za každým rohem. Marco byl výborný jezdec, vždycky do toho šlapal, co mohl. Závodili jsme spolu od klukovských let, vždycky šel na maximum, měl hodně havárií, ale bez velkých zranění, zdálo se, že je nezničitelný. Je neuvěřitelné, co se stalo dnes," uvedl Simoncelliho krajan Andrea Dovizioso z Hondy.

"Život někdy nedává smysl! Byl jsi hvězda na trati i mimo ni. Všem nám budeš chybět," napsal Simoncelliho americký kolega z MotoGP Nicky Hayden z týmu Ducati. "RIP Marco Simoncelli! Velký jezdec a tak příjemný kluk! Myslím na jeho rodinu a přátele. Na dnešní den nikdy nezapomenu," uvedl britský jezdec Yamahy Cal Crutchlow.

"K takové tragédii není moc co říct. Jen chci vyjádřit svou účast jeho rodině a všem, kteří ho milují. Byl jsem s jeho otcem a objali jsme se, to bylo jediné, co jsme dokázali, nic víc se nedalo dělat. Byla to strašná nehoda, všichni v paddocku jsou v šoku. Často zapomínáme, jak nebezpečný náš sport je," uvedl Španěl Dani Pedrosa z Hondy.
 
"Jsem strašně smutný ze ztráty Marka. Když se něco takového stane, uvědomíte si, jaký je život, je mi z toho špatně. Je mi líto Markovy celé rodiny, vůbec si nedokážu představit, čím procházejí," napsal mistr světa MotoGP Casey Stoner z Austrálie.

"Nevím, co říci. Jen vím, že nám bude moc chybět. Odpočívej v pokoji, Marko," prohlásil jezdec Yamahy, Španěl Jorge Lorenzo.

"Vždycky si budeme Marka pamatovat pro jeho úsměv, jeho nadšení, jeho velké srdce a jeho neuvěřitelné emoce, které nám v posledních letech ukazoval," uvedl tým Ducati. "My všichni v týmu Suzuki jsme dnešní tragickou událostí hluboce zasaženi a posíláme kondolence Markově rodině a přátelům," dodal tým Suzuki. "Svět motorismu dnes zažil obrovskou tragédii, ztratili jsme Marka, pláčeme pro přítele," prohlásil tým Honda.

"Jsme zničení. Naše myšlenky a modlitby patří v těchto strašných chvílích Markově rodině a jeho týmu. Slova nemohou vyjádřit to, co cítíme. Rodina MotoGP ztratila jednu ze svých nejzářivějších hvězd, obrovskou osobnost, jejíž charisma a neutuchající dobrá nálada byly nakažlivé, byl to velký showman, všichni jsme ztratili velkého přítele. Spolupracovali jsme velmi úzce s Markem v jeho prvních dvou letech v MotoGP, byl to opravdový závodník, což znovu a znovu dokazoval. Bude nám moc a moc chybět," uvedl Taka Horio, generální manažer výrobce pneumatik Bridgestone.

Tragédie zasáhla i jezdce jiných motoristických kategorií.

"RIP, Marco. Výjimečný talent, který bude scházet. Myslím na ty, které jsi miloval, a na celý paddock MotoGP," napsal na Twitteru australský pilot F1 Mark Webber. "RIP Marco... Opustil nás výjimečný talent. Jsem v duchu s jeho rodinou, přáteli a všemi v MotoGP. Motorismus je někdy tak krutý...," přidal se britský jezdec F1 Jenson Button.

"Nemohu věřit, že hvězda MotoGP Marco Simoncelli zemřel při havárii, další ztracený talent," uvedl finský pilot F1 Heikki Kovalainen. Jeho indický kolega Karun Čandhok dodal: "Právě jsem slyšel o smrti Marka Simoncelliho. Obrovský talent, obrovská ztráta pro MotoGP. Strašný týden pro náš sport." Reagoval tak na nedávnou tragédii v americké sérii IndyCar, při níž zemřel Brit Dan Wheldon.
 
"Jsme zničení zprávou o smrti Marka Simoncelliho. Ten kluk byl jako doušek čerstvého vzduchu v MotoGP. Nemohu tomu věřit," uvedl čtyřnásobný mistr světa superbiků Carl Fogarty.

"Odpočívej v pokoji, Marko Simoncelli. Byl to tak milý kluk! Moje myšlenky jsou s jeho rodinou a přáteli, modlím se za ně," řekl Juan Pablo Montoya, bývalý pilot F1, nyní kolumbijský jezdec série NASCAR.

Témata: MotoGP

PŘEHLED: Velký průvodce volbami do Poslanecké sněmovny

16.09.2021 09:29 Už za necelý měsíc si Česko zvolí nové obsazení Poslanecké sněmovny. Podívejte se na přehledný…

Zeman není v ohrožení života, potvrdil to Pražský hrad

16.09.2021 13:00 Vyšetření prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) nezjistila žádné problémy,…

Výbuch rodinného domu v Koryčanech si vyžádal dva lidské životy

15.09.2021 18:58 Při dnešním odpoledním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní…

Na asi poslední interpelace nedorazili ministři ani poslanci

16.09.2021 13:45 Projednávání písemných interpelací, zřejmě poslední v tomto volebním období, poznamenaly dnes ve…

Nová Škoda Fabia dnes oficiálně vstupuje na český trh. Kterou výbavu lidé…

16.09.2021 09:16 Škoda Fabia úspěšně působí na trhu již 22 let, právě nyní startuje prodej její čtvrté generace.…

Související:

Právě se děje

reklama