Simoncelli zemřel - kdo za to může?

Sepang - Podle bývalého motocyklového závodníka Waynea Gardnera je nesmírně důležité, aby se Američan Colin Edwards a Ital Valentino Rossi jakýmkoliv způsobem nevinili ze smrti Marka Simoncelliho, jenž zemřel během nedělní Velké ceny Malajsie MotoGP. Zprávu přinesl v pondělí server Autosportu.

Edwards s Rossim přejeli Simoncelliho poté, co se svým motocyklem vlétl pod jejich kola. Čtyřiadvacetiletý Ital těžkým zraněním podlehl. Gardnerovi, který v roce 1987 vyhrál šampionát třídy do 500 ccm, se něco podobného stalo v roce 1983 při Velké ceně Nizozemska. Tehdy mu pod strojem zůstal Ital Franco Uncini. Současný šéf MotoGP pro bezpečnost sice upadl do kómatu, ale z nehody se později zcela zotavil.

"Jelikož jsem něco podobného před mnoha lety zažil, dokážu pochopit, jak se teď Colin a Valentino cítí," napsal Gardner v článku na svém webu. "Jenže to nebyla jejich vina. Nemohli vůbec nic dělat. Teď si budou v hlavách znovu a znovu přehrávat, co mohli udělat jinat, uhnout vlevo, uhnout vpravo, rychleji brzdit... Jenže kdokoliv si prohlédne záznam televizních kamer, dojde k jednoznačnému závěru, že v tom zlomku sekundy nemohli udělat vůbec nic, aby kolizi zabránili. Byli prostě jen ve špatný čas na špatném místě," ozřejmil.

Gardner také prohlásil, že nehoda byla nezvyklá a těžko předvídatelná. "Ten incident byl opravdu zrůdný," napsal Gardner. "Nic podobného jsem za ty roky, co se pohybuji v motoristickém sportu, ještě neviděl. Jak to celé vzniklo, bohužel není jasné, protože Simoncelli začal padat mimo záběr kamer. Viděli jsme jen, že se snaží usměrnit svůj motocykl, zatímco vjíždí vpravo do cesty Colinovi a Valentinovi. Domnívám se, že nejspíš musel ztratit kontrolu nad předním kolem, že mu podklouzlo tak, že začal ujíždět doprava," spekuluje Gardner.

Australan rovněž v rozhovoru pro Fox Sport přiznal, že považoval Simoncelliho za budoucí hvězdu MotoGP. "Vypadal jako příští superstar, byl to černý den pro celý motoristický sport," dodal.

Témata: MotoGP

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně…

23.09.2021 14:18 Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně používali internet, zjistili…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Kauza Čapí hnízdo: Šaroch pochybil, nereagoval na nové informace, tvrdí…

23.09.2021 11:42 Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace…

TI také nezná výsledek řízení Černošic s Babišem kvůli střetu zájmů

23.09.2021 15:32 Organizace Transparency International (TI), která podala městskému úřadu v Černošicích podnět kvůli…

Související:

Právě se děje

reklama