Vítěze GP Indie F1 Vettela zasáhly dvě tragédie, má smíšené pocity

Dillí - Vítěz premiérové Velké ceny Indie F1, německý pilot stáje Red Bull Sebastian Vettel, přiznal, že má z dalšího triumfu smíšené pocity poté, co motoristický sport zasáhly v poslední době dvě velké tragédie. Zprávu přinesl v neděli server Autosportu.

Ilustrační fotografie

Čtyřiadvacetiletý Vettel, již jistý mistr světa, připomněl dvojnásobného vítěze závodu 500 mil Indianapolis Dana Wheldona z Velké Británie a italského jezdce MotoGP Marka Simoncelliho, kteří zahynuli při závodech. "Abych řekl pravdu, mám smíšené pocity," uvedl Vettel poté, co zaznamenal své jedenácté vítězství v této sezoně. "Na jednu stranu jsem velmi šťastný a velmi pyšný na to, že jsem prvním vítězem Velké ceny Indie, na druhou stranu nemůžu zapomenout na minulý týden, kdy jsme ztratili dva kolegy. Dana jsem neznal, ale rozhodně byl velkou osobností v motoristickém sportu. Letos jsem však poznal Marka Simoncelliho a na oba teď myslím. Jsme připravení podstupovat jisté riziko, když usedáme do auta, a takové věci se někdy stávají. Ale, jak už jsem řekl, v téhle chvíli myslím na ty dva," přiznal Němec.

"Pro mě to byl velmi dobrý závod. Užíval jsem si vedení. Trochu jsem musel na dálku bojovat s Jensonem, on byl pořád čtyři vteřiny za mnou," vrátil se k Velké ceně Indie a připomněl druhého v cíli, Brita Jensona Buttona ze stáje McLaren.

Vettel vyhrál z pole position, vedl po celý závod a svou dominanci završil nejrychlejším kolem. Překonal tak rekord Brita Nigela Mansella, který dosud zajel v sezoně nejrychlejší kolo v největším počtu závodů. Vettel ale přiznal, že na to vůbec nepomyslel a že si i dál chce sezonu užívat. "O to se nestarám, chci pokračovat. Mám fantastické auto, celý tým si to užívá. Je potěšitelné vědět, čeho všeho jsme už dosáhli, a přitom vidět, že jsme pořád hladoví po vítězství, motivace nám rozhodně nechybí. Nechci, aby to skončilo," dodal.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Související:

Právě se děje

reklama