Abraham vynechá kvůli zranění ruky už čtvrtý závod za sebou

Brno - Český jezdec Karel Abraham nebude kvůli zranění ruky startovat ani o víkendu na Velké ceně Itálie v Mugellu a v elitní kategorii MotoGP silničních motocyklů přijde o čtvrtý závod v řadě. Tým Cardion AB Motoracing o tom informoval agenturu Mediafax v tiskové zprávě.

Karel Abraham

Abraham utrpěl po pádu na testování MotoGP ve španělském Aragonu několik tržných zranění na prstech a zlomeninu malíkové kosti. Její úplné zhojení trvá několik týdnů, u motocyklových závodníků ale může být limitující až několik měsíců. Český závodník proto už musel vynechat starty v Silverstone, v Assenu a na Sachsenringu.

Před Velkou cenou Itálie v Mugellu, která se jede v neděli, absolvoval Abraham další vyšetření a na základě rad lékařů se rozhodl návrat na závodní dráhu odložit. "Bohužel ruka stále není stoprocentně v pořádku a respektuji doporučení lékařů, že ji nemám zbytečně extrémně zatěžovat. Chodím k fyzioterapeutovi, snažím se trénovat, a věřím, že další dva týdny před závodem v Laguna Seca budou stačit na to, abych byl stoprocentně připravený," pravil Abraham.

"Hodně mě mrzí, že jsem ztratil sérii snad nejlepších závodů z celého šampionátu. Silverstone, Assen, Sachsenring a Mugello jsou tratě, které mám hodně rád a zároveň se mi tu dřív docela dařilo. Laguna Seca je další z nich, takže doufám, že tam už si zase zazávodím," přál si dvaadvacetiletý jezdec.

Na Sachsenringu místo Abrahama startoval italský veterán Franco Battaini, ale na domácí trati v Mugellu se v barvách stáje Cardion AB Motoracing nepředstaví. "Franco Battaini odvedl na Sachsenringu dobrou práci a kdyby bylo na nás, rádi bychom mu dali příležitost i v Mugellu. Bohužel je především testovací jezdec a na závod v Mugellu navazují testy Ducati a továrna chce mít jistotu, že jezdec bude stoprocentně připravený na tento úkol," poznamenal Karel Abraham starší, manažer týmu Cardion AB Motoracing.

"V současné době je na světě pět jezdců, kteří mají s Ducati Desmosedici GP12 zkušenosti a továrna jim dovolí bez problémů startovat. Kromě Rossiho, Haydena, Barbery a Káji to byl právě Battaini. Nasadit jiného jezdce by bylo teoreticky možné, ale museli bychom se na něm shodnout s Ducati, asociací závodních týmů IRTA a promotérem Dorna. Najít takového pilota je velmi obtížné a vzhledem k minimu času, který zbývá do závodu, pravděpodobně žádného náhradníka nenasadíme," dodal Abraham starší.

Témata: MotoGP

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

O kolik porostou platy ve veřejné sféře? Maláčová chce dohodu do konce září

19.09.2021 14:30 Sociální demokracie trvá na růstu mezd ve veřejné sféře pro příští rok o šest procent. Ministryně…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Související:

Právě se děje

reklama