Olympijští sportovci vyrazí na dráhu Masarykova okruhu v Brně

Brno - Biker Jaroslav Kulhavý, atletka Denisa Rosolová a cyklista Jiří Ježek. Tři špičkoví sportovci, kteří Českou republiku reprezentovali na olympiádě a paralympiádě v Londýně, si o v sobotu vyzkouší pocity automobilových závodníků, agentuře Mediafax to v úterý řekl mluvčí okruhu Jiří Smetana.

371

Při Dni otevřené dráhy na Masarykově okruhu vyrazí olympionici na dráhu v závodních speciálech týmu Janík Motorsport. Stejnou příležitost bude však mít podle Smetany kdokoliv – při tradičním zakončení motoristické sezony na Masarykově okruhu si totiž mohou lidé trať projet ve svých vlastních vozech, nebo se nechat svést profesionály.

Olympionici na Masarykově okruhu stráví několik hodin a najdou si čas i na setkání s návštěvníky akce. "Olympioniky čeká celkem hodina ježdění po dráze, krátká exkurze do zázemí Masarykova okruhu a nakonec i podpisová akce pro veřejnost. Ta se uskuteční dvě hodiny po poledni v sálu nad boxy závodních týmů," upřesnila program sportovců manažerka Iva Lacinová.

Tím ale program pro návštěvníky Masarykova okruhu nekončí. "Prakticky po celý den se budou konat jízdy veřejnosti automobilů. Zájemci o svezení v závodním speciálu nebo sportovním autě budou moci vybírat z řady vozů několika prestižních českých týmů," doplnila Lacinová. Na dráhu tak během dne vyrazí i kolona legendárních amerických sporťáků Corvette nebo klasická závodní auta z druhé poloviny dvacátého století.

"Pokud bude vhodné počasí, návštěvníci se mohou podívat na Masarykův okruh i z výšky. Bude pro ně připravena plošina, která je vyveze do pětadvacetimetrové výšky nad okruh," doplnila Lacinová.

Dospělí si budou moci navíc zajezdit i na motokárové dráze, nebo si otestovat svoji zručnost při vyměňování pneumatik u skutečné formule. Pro děti organizátoři chystají tradiční krytou dráhu pro dálkově ovládané radiové modely a několik nafukovacích atrakcí.

Den otevřené dráhy se uskuteční v sobotu od devíti do sedmnácti hodin, vstup je zdarma. Zpoplatněny jsou jen jízdy po dráze a motokárové jízdy, parkovné uvnitř areálu pak vyjde na 50 korun.

Témata: Brno

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Související:

Právě se děje

reklama