Motocyklista Salač zajel svůj životní závod v Le Mans. Poprvé se dostal na stupně vítězů

V neděli se v Le Mans uskutečnil další motocyklový závod v rámci světového šampionátu Velká cena Francie. A právě na tento závod bude jen v tom nejlepším vzpomínat český závodník Filip Salač. Teprve devatenáctiletý rodák z Mladé Boleslavi v něm totiž nestačil pouze Sergia Garcíu a skončil tak na senzačním druhém místě, což je jeho první umístění na pódiu v historii motocyklového mistrovství světa.

Eurozpravy.cz

Připomeňme, že naposledy se na pódiu objevil z Čechů Jakub Kornfeil, jenž předloni v červnu dojel na třetí pozici ve Velké ceně Nizozemska. A za připomenutí také stojí, že dosavadním Salačovým maximem bylo páté místo z Valencie před dvěma lety.

"Je to splněný sen. Den, na který jsem dlouho čekal a strašně se kvůli němu nadřel. Byl to velmi dlouhý a těžký závod," okomentoval bezprostředně po nedělním závodě Salač svůj životní závod. Salač se navíc díky tomuto závodu posunul na průběžné deváté místo celkového pořadí MS.

Český člen týmu Rivacold Snipers odstartoval do závodu ze sedmé pozice a hned v prvním kole navzdory mokré trati se dostal do čela startovního pole. Zanedlouho ale Salače předjel García, ovšem byl to jediný závodník, který dokázal českého reprezentanta předjet. Protože asfalt postupem času pochopitelně osychal, byla to příčina hned několika pádů během závodu, ovšem ani jeden nepotkal právě Salače, jenž si tak spolu s Garcíou vybudoval sedmivteřinový náskok před ostatními.

Ve druhé polovině závodu pak potkala chyba i dosud vedoucího Garcíu a tehdy se tak zase do čela dostal Salač. Ale ani tohle vedení českému závodníkovi nevydrželo dlouho a García už pak první místo neopustil. Toho, že se jedná o jeho životní výsledek, si byl Salač moc dobře vědom a okázale to dal po projetí cílem jízdou na zadním kole najevo. Dodejme, že na Garcíu nakonec český reprezentant ztratil 2,349 sekundy. Třetí pak skončil Ital Riccardo Rossi, jenž na Salače ztratil více než tři vteřiny.

Jednalo se o pátý závod letošní sezóny motocyklového mistrovství světa a jednalo se mimochodem o první závod této sezóny, ve kterém se poprvé na stupně vítězů nepodíval španělský nováček Pedro Acosta. Ten dojel až na osmé příčce, ovšem i přesto stále vede v průběžném celkovém pořadí  před Garcíou o 54 bodů.

Témata: EZ

V Bílém domě nevěří, že Ukrajina získá zpět území ztracená ve válce

28.06.2022 12:13 Představitelé Bílého domu ztrácejí jistotu, že se Ukrajině podaří získat zpět celé území, o něž…

V Česku přibylo po téměř dvou měsících více než 1000 potvrzených případů…

28.06.2022 09:16 V Česku přibylo v pondělí opět po téměř dvou měsících více než 1000 potvrzených případů koronaviru.…

NATO se má rozšířit o Finsko a Švédsko, země budou pozvány ke vstupu do…

28.06.2022 22:32 Turecko upustilo od svých výhrad proti vstupu Švédska a Finska do Severoatlantické aliance,…

Začala valná hromada ČEZ. Po deseti hodinách začala řešit dividendy

28.06.2022 20:40 Valná hromada energetické společnosti ČEZ po deseti hodinách jednání, po 20:00, začala projednávat…

Ruská federace je v platební neschopnosti, potvrdila agentura Moody's

28.06.2022 14:58 Ruská federace je v platební neschopnosti, protože věřitelé nedostali na účet platbu úroků. Uvedla…

Související:

Právě se děje

reklama