VIDEO: Vezmeš si mě? Zajisté! Požádal ji o ruku přímo na hřišti

Praha - Florbalový Czech Open už byl za 22 let své existence svědkem tolika událostí, že by vydaly na stovky dílů čtivého románu. Ale žádost o ruku před plnými tribunami? Ta se tedy ještě nikdy nekonala!

Přidejte svůj názor

Florbal
doporučujeme

Po finále otevřené kategorie mužů, v němž triumfoval tým 1. MVIL Ostrava, přidal jeden z vítězů ještě jeden sladký bonbónek na dort. Přímo na hřišti před stovkami lidí v hale na Podvinném mlýně požádal o ruku svou přítelkyni! A slyšel sladké ANO... Může snad být větší romantika?

Ostravský tým má zlato a za rok možná bude na Czech Open dokonce svatba! I tuhle neuvěřitelnou story napsal letošní ročník největšího světového florbalového turnaje. Filipu Machálkovi tleskali za nápad i za odvahu všichni ohromení i dojatí diváci.

Ten příběh začal vlastně docela dávno. Se svou přítelkyní se potkali na střední škole a vydrželi spolu dodnes. „Jsme spolu, no... 8 let to je! Prostě strašně dlouho," vykládala serveru florbal.cz dojatá Iveta. Bylo pár minut poté, co se jí na ruce leskl zásnubní prstýnek...

Útočník ostravského týmu možná hledal odvahu, možná nějakou správnou příležitost. A před florbalovým létem, během nějž jeho tým plánoval 3 turnaje, se rozhodl. „Kluci chtěli nějakou motivaci. Tak jsem jim řekl, že když nějaký turnaj vyhrajeme, bude svatba," prozradil Filip Machálek.

V červnu hráli s MVIL v Ostravě – vypadli ve čtvrtfinále. V Rožnově na Hornets Cupu skončili na 3. místě. Czech Open byla poslední šance. Vyšlo to! „Přišlo to tady, nečekal jsem, že by se to mohlo stát," usmíval se šťastný budoucí ženich.

Chvilku poté, co unavená, ale šťastná parta kamarádů se zkratkou MVIL na dresech pokořila ve finále pražské Vinohrady až v nájezdech a vytvořila sedící kroužek, poklekl před svou přítelkyni Ivetou a požádal ji o ruku.

Přitom pár minut předtím prožil neuvěřitelné horké chvilky. Bylo to finálové drama jaksepatří. MVIL vedl 3:0, náskok se však postupně ztenčoval a v čase 39:56 SKV vyrovnalo. Gól, který mohl zhatit obřad! „Čtyři vteřiny od svatby? No, tak bych ten prstýnek asi nedostala a čekala bych na další rok..." smála se se slzami v očích Iveta.

Za vyrovnání mohl – kdo jiný než její milý... „Nejhorší bylo, že to byl můj hráč. Takže kluci mi hned podsouvali, že jsem se opravdu nechtěl ženit," přiznal se Filip. Ve zlato ale v nájezdech věřil: „Měli jsme nejlepšího gólmana, zklamat mohli jedině střelci."

Vyhrát kategorii mužů už nějaký ten rok není žádný med. Je to o štěstí, fyzičce a hlavně o morálce. Čtvrtfinále končí v sobotu po desáté hodině večer a semifinále startuje už o osmé ranní. Mnozí mezitím stihnou i turnajovou party, k tomu 9 náročných zápasů za 4 dny...

Oba fináloví soupeři jen těžce tahali nohy. „Původně nás bylo 12, ale 2 museli odjet, tak jsme dohrávali v 10 lidech, na 2 lajny. Přišli jsme si zahrát, užít si to. A dopadlo to takhle. Je to nej úspěch, nedá se to s ničím srovnat," rozplýval se Machálek.

Se svou budoucí ženou je na Czech Open pošesté. Ta jezdí se svým milým pravidelně. I když sama nehraje, o to usilovněji fandí a v realizačním týmu má své místo jako fyzioterapeutka. „Příští rok to přijedeme obhájit," plánoval Filip. „A svatba bude na hřišti. Mám to vymyšlené, chci špalír florbalek," skočila mu do řeči Iveta. Za rok bude svatba se vším všudy...

Zdroj: YouTube
Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalou baseballovou hvězdu Ortize postřelili, musel na operaci

10.06.2019 10:41 Bývalou hvězdu baseballové MLB Davida Ortize v rodné Dominikánské republice postřelili.…

Zlínský filmový festival ukončil půlmaraton v ulicích města, zvítězil…

01.06.2019 20:51 Rekordních 1651 běžců se dnes odpoledne zapojilo do festivalového půlmaratonu a dalších běžeckých…

Trenér Čanadiri si odpyká osm let. Při surové rvačce v Ostravě tekla krev

30.05.2019 11:44 Za pobodání muže a napadení dalších dvou při hromadné bitce v Ostravě si gruzínský trenér řecko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama