Pilot Šonka veze ze zrušeného závodu v Las Vegas bod

Las Vegas - Předposlední závod sezony Red Bull Air Race v Las Vegas byl kvůli větru zrušen, rozhodlo pořadí z kvalifikace.

Přidejte svůj názor

Martin Šonka
doporučujeme

Cíl byla finálová čtyřka. Udělal pro to všechno. Dokonce v souboji porazil Rakušana Hannese Archa! Jenže větrnou loterii v městě hříchu překvapivě zastavilo ředitelství závodu a za oficiální výsledky se tak bere pořadí z kvalifikace. V ní Šonkovi patří osmá příčka a místo útoku na stupně vítězů tak bere z Las Vegas pouhý bod.

Takhle si to rozhodně nepředstavoval. Zvláště, když zaletěl v prvním závodním kole nejrychlejší čas ze všech pilotů a měl našlápnuto na parádní umístění. Pylony se ohýbaly pod náporem větru, technická četa měla co dělat, aby je byla schopna udržet v provozu, případně je po střetu s letadly znovu zprovoznila. A právě tyhle podmínky na hraně Šonkovi seděli.

Jenže nakonec mu to bylo k ničemu."Rozhodně jsem chtěl v závodu pokračovat, neměl jsem pocit, že by podmínky byly o tolik horší, než třeba při mém letu v Anglii. Ale komisaři rozhodli, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno. Rozhodně jsme měli šanci, teď si z toho musíme vzít to dobré a popereme se o bednu v posledním závodě v Rakousku," referoval smutný Šonka. Náladu mu ale okamžitě zvedla ta nejlepší možná zpráva z Česka, kde se mu v den závodu narodil druhý potomek.

Mohl to být jeho den. Jeho soupeř v prvním kole, jeden z kandidátů na celkový titul, Rakušan Arch nedokázal zaletět čistě a po penalizacích s českým pilotem v souboji prohrál. 11 pilotů proletělo tratí,Šonka stále držel nejrychlejší čas, když vítěz kvalifikace Kanaďan McLeod odmítl letět kvůli nebezpečným podmínkám na trati. Po pauze pak závodní maršálové rozhodli závod zrušit a platí tak výsledky z kvalifikace. Šonka tak drží v celkovém pořadí seriálu Red Bull Air Race osmé místo.

Poslední závod sezony se letí 25. a 26. října v Rakouském Spielbergu.

Výsledky: 1. Pete McLeod (CAN), 2. Nigel Lamb (GBR), 3. Matthias Dolderer (GER), 4. Matt Hall (AUS), 5. Hannes Arch (AUT), 6. Nicolas Ivanoff (FRA), 7. Paul Bonhomme (GBR), 8. Martin Sonka (CZE), 9. Yoshihide Muroya (JPN), 10. Michael Goulian (USA), 11. Kirby Chambliss (USA) 12. Peter Besenyei (HUN)

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama