Mistrovství světa v pivní míli je zde! Dnes večer se odehrává první světový šampionát tohoto bizarního sportu

Austin - V USA se dnes koná historicky první mistrovství světa v pivní míli. Toto neobvyklé sportovní odvětví má kořeny staré přes třicet let, až nyní se ale dočkalo svého světového šampionátu. Závodníci musí mít opravdu pevný žaludek, rychlé nohy a silné plíce.

Lance Armstrong

O co vlastně v pivní míli jde? Jednoduše musíte zvládnout vypít pěkné čtyři "kousky" piva a ještě uběhnout jednu míli, což je asi 1,6 kilometru.

Podmínky soutěžení sice nezní nijak vyzývavě, ale pravdou je, že soutěž je opravdu náročná a pro její absolvování je vyžadován i speciální trénink.

Své o tom ví i Lanc Armstrong. Lanc je opravdu vytrvalý sportovec a přesto pivní míli nezvládl, proč? Lanc podle svých slov nemohl vypít tolik tekutin v tak krátkých intervalech a ještě po fyzické zátěži.

Jen si to představte, běžíte 400 metrů a celý uřícení musíte vypít minimálně 355 mililitrů piva, po dalších čtyřech stech metrech zase, po dalších ještě jednou a na konci, po uběhnuté míli a třech vypitých pivech, vás čeká ještě jedno cílové. Teď už to nezní tak lehce že?

Borci z celého světa se dnes sjeli, aby si v náročném sportu zasoutěžili, vítěz si odveze v přepočtu asi 55 000 Kč.

Související:

Právě se děje