Štybar má smůlu! Dvě vážná zranění a MS v cyklokrosu bude bez obhájce

Praha - Král české cyklistiky Zdeněk Štybar má za sebou opravdu smolný rok. Sezonu mu přerušila dvě vážná zranění. Z toho druhého se nestihne zotavit včas. Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře tak bude bez obhájce titulu.

Zdeněk Štybar, český profesionální silniční cyklista a cyklokrosař. Foto: Thomas Ducroquet

Štybarovy trable začaly v srpnu na závodě v Belgickém Ardooie. Při tvrdém pádu si vyrazil zuby a měl mnohočetná poranění v obličeji.

Jen se Štybar zotavil a přesedlal ze silnic na cyklokros, přišlo další těžké zranění, navíc opět v Ardooie. Tentokrát si potrhal vazy v pravém rameni.

"Když už jsem se začal zase zpátky z toho dostávat, tak jsem vlastně spadnul znova a všechno začalo zase od nuly," uvedl Štybar.

Rameno se hojí pomalu a poté co Štybar absolvoval zátěžový test, přišel se špatnou zprávou pro všechny fanoušky. Na mistrovství světa do Tábora, kde před čtyřmi lety získal první titul, nepojede.

"Tohle je asi jedno z nejtěžších rozhodnutí v mojí kariéře, protože Tábor mi změnil kariéru. Teďka jsem byl odhodlanej, že za každou cenu do Tábora pojedu, ale doopravdy v týhle pozici v který jsem v tuhle chvíli to nedokážu," dodal Štybar.

Léčba by měla trvat právě do konce ledna, kdy šampionát začíná.

Související:

Právě se děje