MS ve florbale: Češi vyhráli nad Estonskem 12:2 a z prvního místa postupují do čtvrtfinále

Göteborg - Po úterku je jasné, že čeští florbalisté na právě probíhajícím světovém šampionátu, který se koná ve švédském Göteborgu, si zahrají čtvrtfinálový duel. Dnes totiž zvítězili ve třetím, posledním, zápase ve své skupině B. Po výhře nad Norskem (7:6) a remíze se Švýcarskem (2:2) museli reprezentanti zvítězit ve třetím duelu nad Estonci vyhrát a nejlépe o sedm gólů, aby postoupili do vyřazovací fáze z první pozice a vyhnou se tak ve čtvrtfinále vítězi skupiny A. Vítězství 12:2 nakonec toto zařídilo.

MS ve floorballu

Už po 160 vteřinách tohoto utkání se mohli čeští fanoušci radovat z první branky, neboť z levé strany přihrál Natov svému spoluhráči Curneymu a hráč, jenž v české florbalové extralize hájí barvy Mladé Boleslavi, otevřel skóre tohoto zápasu. Psala šestá minuta utkání, když Maaltu fauloval Sýkora a rozhodčí ukázali, že se proti nám pojede trestné střílení. To si vzal na starost jiný estonský reprezentant Markus a proti němuu se v brance ukázal Kafka, který tak na tu chvíli nahradil mladého gólmana Baráka. Ani Kafka však nezabránil estonskému vyrovnání na 1:1.

Tento zásah pobaltského protivníka však nikterak Čechy nerozhodila a dál pokračovali v jistém výkonu. V první třetině ještě dali další tři branky. Nejdříve se z gólu radoval do prazdné klece Jendřišák, pak vstřelil branku Tokoš a 47 vteřin poté rozradostnil české publikum Natov. Ve druhé části se čekalo na první přesný zásah tři a půl minuty, když se trefil opět Natov. Běžela 27. minuta utkání a díky své dorážce se radoval z branky na 6:1 Dóža. Pak vstřelil svůj první gól na tomto šampionátu Fridrich a Češi vedli 7:1. Ke konci druhé třetiny se pak Estoncům podařilo snížit, ovšem následně vstřelili branky Sladký, hattrick pak dokonal Natov, Tomašík, Tokoš a nakonec ssvůj skvělý večer čtvrtým gólem zkompletoval Natov. Češi tak zaslouženě vyhráli 12:2.

Konečný výsledek:

Estonsko - ČR 2:12
Branky a nahrávky: 3. Curney (Natov), 9. Jendrišák (Curney), 13. Tokoš (Sladký), 20. Natov (Curney), 24. Natov (Podhráský), 27. Dóža (Zozulák), 31. Fridrich (Jelínek), 43. Sladký (Suchánek), 44. Natov (Heřmanský), 49. Tomašík (Suchánek), 54. Tokoš (Tomašík), 59. Natov (Curney) - 6. Markus z trestného střílení, 38. Köiv (Kurmiste)

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …

Související:

Právě se děje