MS ve florbale: Češi si zahrají o medaile. Ve čtvrtfinále porazili Dány 5:1

Göteborg - V pátek bylo na programu v rámci florbalového světového šampionátu čtvrtfinále, ve kterém se střetli čeští reprezentanti s Dánskem. Poté, co naši zvládli postoupit ze skupiny, kde postupně vyhráli nad Nory (7:6), remizovali se Švýcary (2:2) a zvítězili nad Estonskem (12:2), z prvního místa, dokázali celkem hladce projít i čtvrtfinálovým duelem. Zvítězili nad Dánskem 5:1.

MS ve floorballu

Stejně jako do posledního zápasu ve skupině proti Estonsku, tak i dnes nastoupilo čeeské mužstvo s gólmanem Barákem v brance. Od prvních minut zápasu bylo jasné, že severský soupeř nebude příliš riskovat a prakticky hned hráli se zataženou obranou. Prvním, kdo trochu vylekal gólman dánského mužstva Wedeho, byl Curney. Následně se na druhé straně dostal do zakončení Hedorf, naštěstí pro Čechy minul branku.

První branku pak vstřelili Češi a to ve 12. minutě tohoto duelu. To se ke střele z dálky k pravé tyčce dostal Suchánek. Poté byli Dánové nebezpečnější. Nejprve se k další příležitosti dostal Hedorf a ani tentokrát Baráka v brance nepřekonal. Následně se ocitl v tutovce Jacob Manniche Andersen, který ale místo toho, aby trefil prázdnou klec, trefil akorát před ním stojícího obránce Deutsche.

Krátce po začátku druhé třetiny, konkrétně po 31 sekundách, se ke střele z podobné vzdálenosti, ze které střílel v prvním dějství úspěšný zakončovatel Suchánek, dostal pro změnu Podhráský a také on se mohl radovat z gólu, 2:0. V době, kdy seděl na trestné lavici za svůj faul Tomašlík, se do nebezpečné situace opět dostali Dánové a opět byl u toho nejaktivnější Dán Hedorf. Na druhé straně se pak k dorážce po střele Jendřišáka dostal Mikeš. V opakovaných záběrech pak bylo vidět, že se míček odrazil od horní tyčky za brankovou čáru, ovšem sudí tohoto duelu to neviděli.

To, že tento gól rozhodčí neviděli, ovšem naše nemuselo moc mrzet, neboť zanedlouho zvýšili své vedení. Nejprve se ve 26. minutě radoval ze své přesné trefy Tokoš. Od tohoto okamžiku uběhlo 101 vteřin a naši se mohli radovat zase. Do střelecké listiny se tehdy zapsal Jendřišák. Nebýt brankové konstrukce, tak čeští reprezentanti mohli vyhrát větším rozdílem, než jakým nakonec vyhráli. To platilo jak v případě Dóžy, tak také v případě Tokoše. Ti totiž trefili tyčku. Mezi těmito pokusy vvšak byl jeden úspěšný, který si na své konto připsal Jelínek. Nutno dodat, že jeho rána byla tečovaná.

Následně si připsali Dánové gól útěchy, když se taktéž díky teči mohl trochu radovat ze svého gólu Jensen. Pak Češi pouze kontrolovali zápas, který už jen stěží mohli ztratit. Sice se udály na obou stranách velké šance, ovšem ty se skórem nakonec nijak nepohnuly a tak zápas skončil vítězstvím Čechů 5:1 nad Dánskem.

Češi se střetnou v semifinálovém duelu, který se odehraje v sobotu v brzkém odpoledni, s Finskem.

Konečný výsledek čtvrtfinálového zápasu:

ČR - Dánsko 5:1
Branky a nahrávky: 12. Suchánek (Veltšmíd), 21. Podhráský (Jendrišák), 26. Tokoš (Sladký), 28. Jendrišák (Deutsch), 32. Jelínek (Ondrušek) - 39. B. Jensen (Krogsgaard)

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …

Související:

Právě se děje