MS ve florbale: Češi si finále nezahrají. V semifinále s Finy prohráli 3:6

Göteborg - V brzkém sobotním odpoledni bylo na programu ve švédském Göteborgu první semifinálové utkání v rámci florbalového světového šampionátu. V něm se střetli Češi s Finskem. I když naši reprezentanti nehráli vůbec špatný florbal, dokonce dvakrát vedli, nakonec to na vítězství nestačilo a Finsko díky výhře 3:6 bude bojovat o tu nejcennější medaili. Za to české hochy uvidíme v duelu o bronz.

MS ve floorballu

Do haly, která nese název Scandinavium, se přišlo na zápas ČR vs. Finsko podívat celkem 8878 diváků a ti, co přišli, uviděli velice atrktivní florbal z obou stran. Prvním týmem, který si zakřičel gól, byl český tým. V 10. minutě se ke střele z levé strany rozhodl Sladký a jeho zakončení zaplulo přesně do pravého horního rohu finské svatyně. Radost z vedení ale dlouho netrvala, protože po 56 vteřinách se míček dostal k nepokrytému Moilanenovi, jenž byl přítomen u pravé tyčky české branky, kterou tentokráte hájil Kafka, a finský florbalista nakonec českého gólmana překonal, 1:1.

O tři minuty později se Češi mohli radovat podruhé. Jendřišek přihrával spoluhráči Natovi a právě on poslal tým, jenž koučuje Radim Cepek, do vedení 2:1. Hráči Suomi ale dokázali opět vyrovnat stav utkání, když v době, kdy byl vyloučen českému mužstvu Jelínek, propálil svou přízemní střelou gólmana Kafku Kukkola, 2:2. Do konce první třetiny ještě dokázal otočit stav ve prospěch Finů Kailiala, 2:3.

Ve druhé dvacetiminutovce bylo vidět, že obě mužstva hrají poněkud opatrnější florbal, než v první části tohoto zápasu, přesto se naši reprezentanti opět dočkali vyrovnání. Psala se 32. minuta utkání, když se balónek dostal na hokejku Tokoše, ten pak svou příhrou uvolnil Sladkého a tento forvard pak mohl podruhé v tomto duelu skórovat. Nebýt gólmana Kafky, tak by Finové možná už v polovině zápasu vedli už o několik gólu. Český brankář totiž předvedl ve druhé části semifinále hned několik nebezpečných zakončení, které vyústili z větší aktivity severského soupeře.Ve 38. minutě však už na jedno zakončení Kafka nedosáhl, konkrétně zakončoval ze vzduchu Kailiala.

V závěrečné části se Češi pokoušeli o to, aby opět v tomto zápase vedli. Dokonce se naši florbalisté ocitli ve dvou brejkových situacích, Finové tyto nebezpečné situace dokázali ubránit. Ve 48. minutě byl za zpracování míčku rukou Ondrušek a to byla právě chvíle, kdy se duel lámal tak, že to nakonec skončilo naší prohrou. V této finské přesilové hře totiž skóroval Kohonen, 3:5. Zatímco Fin se do naší klece trefil, našim útočníkům se překonat finského muže s maskou Kosonena nedařilo. Ani Suchánek, Curney či Fridrich se nemohli radovat z vytouženého snížení.

Sedm minut před koncem celého zápasu měl další příležitost na své hokejce Natov, ovšem ani tehdy český reprezentant gól nedal. Pak Finové měli výhodu trestného střílení, ke kterému se postavil Kohonen, ovšem poté, co všelijak míchal s balónkem a dokázal tím tak položit gólmana Kafku na zem, netrefil prázdnou branku. Pak měli Češi početní výhodu, jenže ani tu nevyužili, naopak na druhé straně se mohl radovat po chybě česk obrany z branky do prázdné svatyně Kukkola.

Finové pak v závěru v klidu kontrolovali duel a i když se ještě Češi nikterak nevzdávali, bylo jasné, že do nedělního finále postoupí Seveřané.

Konečný výsledek semifinálového duelu:

ČR - Finsko 3:6
Branky a přihrávky: 10. Sladký (Tokoš), 13. Natov (Jendrišák), 32. Sladký (Tokoš) - 11. Moilanen (Kapanen), 16. Kukkola (Mika Kohonen), 18. Kailiala (Tiitu), 38. Kailiala (Salo), 48. Mika Kohonen (Kapanen), 59. Kukkola

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …

Související:

Právě se děje