MS ve florbale: Češi zdolali Švýcary 4:3 a radují se tak z bronzových medailí. Zlato získávají Švédové

Göteborg - Zvládli to, ale měli hodně práce dotáhnout to do vítězného konce. Čeští florbalisté nastoupili v neděli v poledne v souboji o bronz v rámci světového šampionátu ve švédském Göteborgu proti Švýcarům. Těm se postavili už ve skupině, tehdy duel skončil nerozhodně 2:2. Tentokrát však musel být známý vítěz. Po vyrovnaném duelu nakonec Češi vyhráli nad týmem reprezentující zemi helvétského kříže 4:3 a můžou se tak radovat po čtyřech letech z bronzu.

MS ve floorballu

Začátek tohoto souboje o třetí místo však českým hochům nevyvedl. Uběhlo totiž 73 vteřin od samotného úvodu a Švýcarsko vedlo 1:0, když Suchánek nešťastně odehrál balónek na hokejku Antenera a právě ten tak snadno otevřel skóre tohoto zápasu. Následně se ocitli ve velké příležitosti i Češi, konkrétně Tokoš společně s Tomašíkem, gól z toho však nebyl, naopak druhou úspěšnou trefu si připsal soupeř, když v 5. minutě utkání přihrával Zürcher spoluhráči Mendelinovi, který pak tuto příhru sklepl do branky Tomáše Kafky ze vzduchu, 2:0.

Čeští reprezentanti se potom samozřejmě snažili stáhnout toto dvougólové švýcarské vedení, ale Švýcaři nikterak nepouštěli naše do žádných velkých akcí. Nakonec se ale přeci jen podařilo svěřencům kouče Radima Cepka, kterému po celou dobu turnaje asistoval Zdeněk Skružný, snížit. Psala se 24. minuta, když gólmana Pascala Meiera dokázal z dorážky překonat Curney, 1:2 pro Švýcary. V následujících minutách se naši neustále snažili o to, aby byl vyrovnaný stav. Nejprve se o to pokoušel Sladký, který se bekhendem snažil překvapit švýcarského brankáře. Vyrovnáno bylo až v polovině souboje o bronz, když Tokoš unikl obráncům a pak zkusil také bekhendové zakončení. Na rozdíl od jeho kolegy Sladkého, byl tento jeho bekhend gólový, 2:2.

Radost z vyrovnání však dlouho středoevropanům moc nevydrželam, protože 92 vteřin po Tokošově akci vstřelil branku na 2:3 pro Švýcary, když dal gól po brejkové situaci Hofbauer. Pak se o vstřelení branky snažili opět čeští reprezentanti. Nejprve Curney ve snaze vstřelit svůj druhý gól v tomto zápase nastřelil tyčku. Pak už byli čeští hráči přesnější, konkrétně Dóža, jenž se tak konečně dočkal gólu na tomto turnaji. To běžela 37. minuta utkání. A pak přišel rozhodující gól. Chybělo sedm vteřin do doby, kdy hráči odešli do kabin, protože se blížila přestávka před třetí třetinou, a tehdy nejdříve střílel Tomašík a pak přesně míček dorazil do klece z poměrně ostrého úhlu Jendřišák. To byl pro změnu vůbec první gól v tomto turnaji, který Češi vstřelili v početní výhodě.

V záverečné části tohoto utkání pak měli na české straně šanci postupně Veltšmíd a Curney, jenže ani jeden nepřekonal Pascala Meiera. Ke konci duelu se Švýcaři rozhodli mačkat český tým jak citrón, ovšem ani to našim soupeřům, kteří v posledních minutách hráli bez gólmana, nepomohlo. Češi tak vyhráli 4:3 nad Švýcary a získali tak na letošním světovém šampionátu ve florbale v Göteborgu bronz.

Konečný výsledek zápasu o 3.místo:

ČR - Švýcarsko 4:3
Branky a nahrávky: 24. Curney (Jendrišák), 30. Tokoš (Suchánek), 37. Dóža (Sýkora), 40. Jendrišák (Tomašík) - 2. Antener, 5. Mendelin (Zürcher), 31. M. Hofbauer (Scalvinoni)

Konečný výsledek finálového zápasu:

Švédsko - Finsko 3:2
Branky a nahrávky: 22. M. Samuelsson (J. Samuelsson), 38. Nilsberth (K. Nilsson), 47. Stenberg (J. Samuelsson) - 1. Kukkola (Kivilehto), 20. Töllikkö (Salin)

Související:

Právě se děje