Famózní vítězství: Kateřina Nash ujela i mistryni světa!

Namur - Kateřina Nash při svém prvním startu v sezoně Světového poháru v cyklokrosu vyhrála závod v belgickém Namuru. Sedminásobnou mistryni světa Marianne Vosovou z Nizozemska za sebou nechala o více než půl minuty!

Cyklostezky
doporučujeme

Nash si šest týdnů před domácím světovým šampionátem v Táboře připsala třetí pohárové vítězství v kariéře.

Rodačka z Prachatic zahájila cyklokrosovou sezonu jako tradičně ve Spojených státech, kde trvale žije. Do Česka se vrátila teprve minulý týden a v sobotu v Milovicích získala český titul.

Vynikající formu nyní prokázala i na mezinárodní scéně, kde nedala soupeřkám šanci. Cyklokrosovou královnu poslední dekády Vosovou, jež si také odbývala v sezoně SP premiéru, porazila o 34 sekund. Pravidelná účastnice elitního seriálu Katherine Comptonová z USA měla na třetím místě odstup již 1:07 minuty.

Bývalá běžkyně na lyžích a také úspěšná bikerka Nash dnešním triumfem navázala na svá pohárová vítězství z Roubaix 2010 a Tábora 2011.

Další dvě nejlepší české reprezentantky dojely ve druhé desítce - Martina Mikulášková byla dvanáctá, Pavla Havlíková šestnáctá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …