Tiumen s Váňou v sedle vyhrál 120. ročník Velké pardubické

Pardubice - Sedmapadesátiletý Josef Váňa v sedle koně Tiumena vyhrál v neděli 120. ročník slavného dostihu Velká pardubická a vybojoval sedmé vítězství své kariéry v tomto dostihu. Druhý doběhl těsně Amant Gris s žokejem Markem Stromským, třetí místo obsadila Sixteen s Joseferm Bartošem.

Ilustrační fotografie

Váňa, který za deset dnů oslaví osmapadesáté narozeniny, se na start Velké pardubické postavil počtyřiadvacáté, posedmé proběhl cílem jako vítěz.

Zkušený žokej začínal na zadních pozicích, nikam nespěchal a překážky zvládal v poklidu. Pohyboval se ve středu pole, na dohled čela závodu, ale postupně se posouval dopředu a v cílové rovince si to o vítězství rozdal s Markem Stromským v sedle Amanta Grise. Verdikt zněl nejtěsnější možný - tuhý boj, nos.

Dvojnásobná vítězka Velké pardubické Sixteen s Josefem Bartošem doběhla třetí.

Na Taxisově příkopu skončily naděje zkušeného žokeje Dušana Andrése v sedle Valldemosa. Do cíle nedorazily ani obě ženy, Martina Růžičková s Rubínem skončili na Popkovickém skoku, Lucie Baluchová na Ligretě o něco později. Na Francouzském skoku odpadl Bremen Plan s Jiřím Kouskem.

Hřebčín Albertovec podal protest proti výsledku závodu.

Témata: Dostihy

Související:

Právě se děje