Dostane Sáblíková divokou kartu? Poslední zoufalý pokus pro ni učinil Zeman

Bystřice nad Pernštejnem - Do kauzy kolem rychlobruslařky a zároveň i silniční cyklistky Martiny Sáblíkové, která se v posledním roce snažila o svou první účast na Letních olympijských hrách v Riu de Janeiro a to právě jako silniční cyklistka v časovce, ovšem kvůli administrativní chybě ze strany Českého cyklistického svazu se nakonec ukázalo, že se do Ria nepodívá, se vložil i prezident republiky Miloš Zeman. Ten v pátek na tiskové konferenci v Bystřici nad Perštejnem, která se konala po jeho návštěvě Kraje Vysočina, prozradil, že se během této návštěvy setkal jak se samotnou Martinou Sáblíkovou, tak i s jejím koučem Petrem Novákem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Martina Sáblíková

Jak uvedl Miloš Zeman na zmiňované tiskové konferenci, bylo mu líto, když se dozvěděl o tom, že Martina Sáblíková nakonec nezískala účastnické místo na olympiádě v Riu v časovce. "A proto jsem podnikl poslední zoufalý pokus. Dnes jsem podepsal dopis předsedovi Mezinárodního olympijského výboru (MOV) se žádostí o takzvanou divokou kartu pro Martinu Sáblíkovou," řekl Zeman, jenž dodal, že jen a pouze předseda MOV Thomas Bach má v kompetenci udílení těchto divokých karet. "A tak svým způsobem kompenzovat hrubou administrativní chybu Českého cyklistického svazu," pokračovala ještě hlava státu, která také mimo jiné prozradila, že se zúčastní zahájení her přímo v Riu.

Kauza spočívá v tom, že tým kolem Martiny Sáblíkové domníval, že závodnice má zajištěnou účast v Riu už díky devatému místu na světovém šampionátu v silniční cyklistice, který se konal loni na podzim a tím, že tak splnili jednu z podmínek pro účast na tyto hry. Mezinárodní cyklistická unie však zveřejnila před několika týdny seznam kvalifikovaných zemí, ve kterých Česko nefigurovalo. S největší pravděpodobností tak Český cykilstický svaz celou dobu pracoval se špatným výkladem pravide, která určují, kdo se na závodiště pod pěti kruhy nakonec dostane. Celý případ se podle všeho dostane před mezinárodní arbitráž CAS.

Prezident republiky Miloš Zeman však není jedinou osobností, která zaslala dopis šéfovi MOV ohledně Martiny Sáblíkové. V minulých dnech tak učinili tak například olympijská vítězka Věra Čáslavská a za Sáblíkovou se pak postavili i další slavní čští olympionici Věra Růžičková, Jiří Daler a také Dana Zátopková.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama