Na Lipně skončilo mistrovství republiky v jachtingu. Vítr a slunce ve třídě Fireball

Lipno - Na Lipně se od soboty 2. do středy 6. 7. jelo mistrovství České republiky třídy Fireball. Na startu bylo 40 lodí včetně Slovinců a Švýcarů. Zároveň zde měly Český pohár třídy Cadet, 29er a Flying Dutchman.

Přidejte svůj názor

Start Fireballů, jachting, Lipno 2016

První den se odjely dvě odpolední rozjížďky za pulsujícího větru západních směrů o síle kolem 5 m/s. Druhý den následovaly další čtyři rozjížďky v podobném větru, který měnil směr i sílu.

Skvěle jezdili mladí závodníci třídy Fireball Jiří Parůžek z Jachtklubu Toušeň a Jakub Košvica z Lodních Sportů Brno, kteří se usadili na čele. Třetí den se pro bezvětří nezávodilo, na vodu se šlo až další den odpoledne, kdy se odjela jedna zkrácená rozjížďka před tím, než bouřka zahnala závodníky na břeh.

Poslední den přišel skutečně velmi silný vítr – bylo změřeno až 18 m/s – bohužel stále západní, takže velmi nestabilní. Nebyla nouze o mnohé dramatické situace, převrácení a vypadávání z lodí. I tyto velmi náročné podmínky zvládli skvěle Jiří Parůžek a Jakub Košvica, kteří tak získali svůj první mistrovský titul ve třídě Fireball. Na druhém a třetí místě skončily neratovické posádky Petr Kořan – Milan Kvasnik a Milan Čáp – Filip Procházka.

Kategorii „Žena na lodi" vyhráli manželé Johana Nápravníková Kořanová (YC Neratovice) a Jakub Nápravník (ČYK). „Byl to náročný závod, v těžkých podmínkách se nám dařilo a měli jsme také hodně štěstí," uvedl Jiří Parůžek po závodě. Pyšný byl také jeho otec Zdeněk, který nyní trénuje Cadety a mistrovství republiky vyhrál na Lipně na Fireballu přesně před 33 lety, kdy mu bylo 24 let, stejně jako letos Jirkovi.

Třídu Flying Dutchman vyhráli Petr Storch a Tomáš Palkovský (Ústí nad Labem/Štětí), třídu Cadet Eliška a Zuzana Vychovy (YC Neratovice) a třídu 29er Václav Brabec (YC CERE) – Martin Vácha (LS Brno).

Nyní o víkendu 9.­–10. 7. se jede další závod Českého poháru tříd Fireball, Flying Dutchman, 29er a Cadet. Přijeďte se na Lipno do Černé v Pošumaví podívat, zítra má foukat pěkný vítr, bude na co se dívat.

Témata: jachting
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama