Strach ve Francii: V ohrožení je Tour de France i Bára Špotáková

Paříž - Francie se probudila do smutného rána. Po masakru na promenádě v Nice se počítají desítky mrtvých. A nedaleko úžasného města na riviéře se konají dva velké sportovní podniky. Ohrozí teror i Tour de France nebo Diamantovou ligu?

Přidejte svůj názor

Francie

Ve čtvrtek večer se ještě všichni bavili nad skandálním dojezdem na slavnou horu Mont Ventoux, kde Chris Froome připomínal legendárního Foresta Gumpa. Kontroverzní rozhodnutí jury, po kterém si tenhle Brit v podstatě vybrečel žlutý trikot navzdory ztrátě, však bylo záhy zapomenuto.

Jen 250 kilometrů vzdušnou čarou na jihovýchod opět udeřili teroristé. Kamion naložený zbraněmi a granáty najížděl do lidí a počet obětí se blíží stovce. zděšení jsou samozřejmě i organizátoři slavného závodu. Cyklisté stoupají na vrcholky hor špalírem fanoušků, kteří mají hrdiny na dosah.

Bezpečnostní opatření? Téměř žádná. Není potřeba větší fantazie, představa že z davu vystoupí další fanatik se samopalem a začne pálit do závodníků, sportovních celebrit...

Ne, tohle sportovní svět opravdu nechce. Teroristé si tentokrát vybrali srdeční záležitost všech Francouzů - Den dobytí Bastily, plná náměstí, symboly hrdé země. Ale útočit mohou vlastně kdykoli a kdekoli.

Fotbalové Euro narušili jen chuligáni, na stadiony zatím nikdy nikdo s bombou neprošel, i když se o to loni v listopadu na St. Denis pokoušel. Sport ale ví, že je snadným terčem právě kvůli masám lidí a zájmu médií.

Jen pár hodin po nočním teroru v Nice se má jet na Tour de France časovka ke slavnému a od nice 250 kilometrů vzdálenému Pont d´Arc. Pouhých 20 kilometrů od místa tragédie se pak má konat Diamantová liga. V Monaku mají být v akci Pavel Maslák i Barbora Špotáková.

Jen pár hodin po nočním teroru v Nice se má jet na Tour de France časovka ke slavnému a od nice 250 kilometrů vzdálenému Pont d´Arc. Pouhých 20 kilometrů od místa tragédie se pak má konat Diamantová liga. V Monaku mají být v akci Pavel Maslák i Barbora Špotáková.

Ví to i hvězdy sportovního nebe a obětem útoků v Nice kondolují nejen politici, ale také sportovci. Sílu, odhodlání a hlavně víru, že bude vše zase lepší, přejí Luis Figo, Thierry Henry, Team Sky nebo fotbalový Real Madrid.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama